Finansų ministerija, siekdama padėti gyventojams lengviau prisitaikyti prie euro, buvo paskelbusi konkursą „Mobilusis euro gidas“ – jį laimėjo brolių Manvydo ir Bernardo Šliamkų sukurta mobilioji programėlė „Euras 2015“. Broliai Šliamkos – VGTU inžinerinės informatikos ir multimedijos bei kompiuterinio dizaino studentai, jie yra įkūrę bendrovę „Mainbex“.
„Programėlė leidžia žemėlapyje susirasti vietas, kur galima išsikeisti litus į eurus, tarnauja kaip valiutų konverteris, pateikia monetų ir banknotų pavyzdžius, kuriuos galima apžiūrėti iš abiejų pusių. Be to, joje yra daug kitokios naudingos informacijos“, – apie svarbiausias programėlės funkcijas pasakoja M. Šliamka.
– Kaip kilo idėja sukurti programėlę „Euras 2015“? Kiek laiko užtrukote?
– Programėlę sukurti sumanėme dar 2014 metų pradžioje. Galvojome, kad tokios programėlės kūrimas – puiki galimybė patiems sužinoti daugiau apie artėjantį euro įvedimą, o kartu ir padėti kitiems. Kiek tiksliai užtrukome, sunku pasakyti, nes programėlės funkcijos buvo kuriamos palaipsniui, kai turėjome laisvesnio laiko nuo studijų ir kitokių darbų.
– Ar galima sakyti, kad Jūsų programėlė skirta daugiau jauniems žmonėms, ar ja nesunkiai gali naudotis ir vyresni, pavyzdžiui, senjorai? Galbūt patys bandėte programėlę su seneliais ar kitais vyresnio amžiaus žmonėmis?
– Programėlėje naudojamos standartinės „Android OS“ vartotojo sąsajos dizaino taisyklės ir elementai, kurie turėtų būti suvokiami visiems išmaniųjų telefonų naudotojams, nepriklausomai nuo jų amžiaus. Deja, tenka pripažinti, kad daug senjorų nesinaudoja išmaniaisiais įrenginiais.
– Galbūt žinote, kiek vartotojų jau naudojasi Jūsų programėle? Beje, kokie atsiliepimai apie ją?
– Programėle šiuo metu naudojasi beveik 14 tūkstančių žmonių ir daugiau nei 80 procentų žmonių, nutarusių palikti savo nuomonę, programėlę įvertino 5 arba 4 žvaigždutėmis iš 5.
Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos direktoriaus pavaduotoja Ieva Žilionienė, kalbėdama apie mobiliąją programėlę „Euras 2015“, vertina jos patogumą ir praktiškumą.
„Mobilioji programėlė „Euras 2015“ – patogi konvertavimo priemonė, lengvai galima perskaičiuoti sumą iš eurų į litus ir atvirkščiai, kas vis dar daugeliui mūsų yra aktualu, ypač pirmosiomis dienomis ir savaitėmis. Taip pat programėlė vartotojams naudinga tuo, kad ji pagal konkrečią buvimo vietą gali parodyti, kur yra artimiausios pinigų keitimo vietos. Kitas svarbus dalykas – programėlė pataria, kaip atskirti netikrus eurų banknotus, nurodo, kaip turi atrodyti tikros kupiūros. Juk ir žiniasklaidoje pasirodo pranešimų apie padirbtus eurų banknotus, tad ši programėlė leidžia jaustis drąsiau. „Google play“ parduotuvėje ši programėlė įvertinta 4,6 iš 5 balų, vertino, rodos, 200 vartotojų“, – sako I. Žilionienė.
Euro.lt svetainė ragina vartotojus išbandyti ir kitas mobiliąsias programėles, užtikrinančias paprastesnį perėjimą prie euro, – Euro programėlę arba Euro skaičiuoklę. Parsisiųsti ir išbandyti visas mobiliąsias euro programėles galima paspaudus šią nuorodą: http://www.euras.lt/lt/atsisiuntimui.