Ministras nedetalizavo, kokioje vietoje ir pagal kokią technologiją galėtų būti vystomas projektas.
„Idealaus sutarimo atveju, jeigu mes pasiektume tokį sutarimą su Latvija ir Estija, tai galėtų būti nauja elektrinė. Su regioniniais projektais mes turime nemažai iššūkių kalbant su regioniniais partneriais. Bet jeigu toks sprendimas būtų priimtas, tai, aišku, tokia lanksti generacija paprastai yra dujinė generacija, bet kol kas mes dar esame šio klausimo inicijavimo fazėje“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė Ž. Vaičiūnas.
„Kol kas dėl technologijos, vietos aspektų negalėčiau detalizuoti, nes mes pirmiausia turime išgirsti Latvijos ir Estijos nuomonę“, – kalbėjo ministras.
Naujos Vyriausybės programoje numatyta pradėti diskusiją su kitomis Baltijos šalimis dėl galimo bendro pajėgumų aukciono investuotojams į modernias ir manevringas elektrines, kurios gamintų elektrą, kai ilgesnį laiką nėra nei vėjo, nei saulės.
„Modernios ir manevringos elektrinės reikalingos pirmiausia dėl tiekimo saugumo. Jos ne visą laiką gali būti pagrindinis elektros generacijos šaltinis, bet tokiais atvejais, kai mes turime kabelių nutraukimą jūroje, tokios elektrinės galėtų būti pakankamai stiprus saugumo garantas“, – teigė Ž. Vaičiūnas.
„Dėl to ir siūlysime šį variantą daugiau regiono mastu, nes kartu su Latvijoje ir Estijoje mes esame bendroje elektros energijos rinkoje, dėl to būtų racionalu tokius sprendimus priimti regiono lygmeniu“, – pridūrė ministras.
Trims Baltijos šalims anksčiau nepavyko susitarti dėl bendro suskystintųjų gamtinių dujų terminalo statybos, jos ginčijosi, iš kur turėtų būti tiesiamas jūrinis elektros kabelis į Švediją, be to, šalys ilgai nesutarė dėl bendros dujų rinkos, o bendras europinės vėžės geležinkelio projektas „Rail Baltica“ buvo nuolat lydimas nesutarimų.