Tiesa, tokios juostelės turi vieną trūkumą. Jos nėra itin malonios dėvėti. Tam, kad būtų maloniau juosteles nešioti, reikia naudoti medžiagines, o ne plastikines.
Medžiaginės juostelės ant rankos dažniausiai yra naudojamos įvairiuose renginiuose, kad renginio organizatoriai ir apsaugos darbuotojai neprašytų parodyti bilieto žmonėms vaikštant iš vienos renginio zonos į kitą. Taip sutaupoma laiko ir žmogiškųjų resursų. Medžiaginės juostelės yra ne tik skirtingų spalvų, bet ir su tam tikra informacija – logotipu ar specialiais užrašais. Tokiu būdu galima labai nesunkiai identifikuoti, ar tai svečias, ar dalyvis, ar organizatorių atstovas, ar ypatingas VIP svečias.
Medžiaginių juostelių era tik prasideda, todėl jų gamintojai susiduria su tam tikrais iššūkiais.
Medžiaginių juostelių spauda
Medžiaginės juostelės spausdinamos ant specialios tekstilės. Sublimacijos būdu ant medžiagos gabalo yra atspausdinamas paruoštas tekstas ar logotipas. Ant audinio perkeliamas karštojo transfero būdu – tokia pati technologija naudojama ir spausdinimui ant marškinėlių ar džemperių.
Juostelė yra vos 1,5 cm pločio, todėl ant jos vienos spausdinti būtų labai sudėtinga. Dėl to spausdinama ant plataus audinio, o vėliau karštomis žirklėmis juostelės yra sukarpomos.
Sukarpius juosteles, reikia suverti specialų spaustuką, kuris neleidžia juostelei atsisegti kad ir kas nutiktų.
Čia ir prasideda didieji iššūkiai.
Medžiaginių juostelių gamybos robotai dar neperėmė...
Pasak „Juostelės Tau“ vadovo Aurimo Makausko, kol kas medžiaginės kontrolinės juostelės yra pakankamai brangios dėl rankinio darbo. Juostelių karpymas atliekamas rankomis, kaip ir spaustukų suvėrimas. Kai medžiaginių kontrolinių juostelių yra didžiulis kiekis, tenka ilgai jas paruošti iki perduodant užsakovams. Ir spauda nėra ta dalis, kuri kelia daugiausiai iššūkių.
Ateityje šis aksesuaras turėtų sulaukti didesnio palaikymo iš įvairių automatizavimo mechanizmų gamintojų, tačiau kol robotai nesugeba tinkamai perkirpti juostelės ir suverti spaustukų juostelės nesugadindami, viską tenka gaminti rankomis. Tai padidina gaminio kainą, todėl tradicinės plastikinės Tyvek juostelės vis dar labai populiarios. Medžiaginės juostelės duodamos tik nedidelių renginių dalyviams, nes nedidelius kiekius galima pagaminti ir rankomis. Kai kalba pasisuka apie masinius renginius su dešimtimis tūkstančių dalyvių, dažnas organizatorius renkasi paprastesnes, nors ir ne tokias malonias ir išvaizdžias juosteles.
Ateityje ši situacija tikrai pasikeis, nes renginio dalyviai tikrai gali sumokėti už malonesnes juosteles, kurios net ir po renginio dar kurį laiką gali būti nešiojamos kaip suvenyras. Kol kas šis aksesuaras tik skinasi kelią ir ieško savo galimybių ribų.