• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šią liepą Lietuvos verslo konfederacija (LVK) paskelbs realų atlyginimų dydį Lietuvos įmonėse, taip siekiant suteikti galimybę palyginti siūlomus atlyginimus ir darbuotojų lūkesčius Baltijos šalyse.

REKLAMA
REKLAMA

„Darbo užmokestis ir jo apmokestinimas šiuo metu yra didžiausios verslo įmonių patiriamos išlaidos“, – sako LVK prezidentas Valdas Sutkus. Pastarojo teigimu, verslui aktuali atlyginimų informacija, kurios Lietuvoje šiuo metu trūksta. Anot V. Sutkaus, Statistikos departamento duomenys skelbiami po laiko ir būna praradę aktualumą.

REKLAMA

„Tokia pat tyrimo metodika taikoma visose Baltijos šalyse, todėl jo rezultatai ypatingai reikalingi įmonėms, vykdančioms veiklą Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje“, – sako V. Sutkus.

„Danske bank“ vyriausiosios analitikės Violetos Klyvienės teigimu, Statistikos departamento duomenys nurodo veikiau šalies vidurkį, o ne realų atlyginimo dydį. Anot analitikės, nors darbo užmokesčio statistika rodo augimą, didžiąja dalimi tai nulemta minimalaus mėnesinio atlyginimo (MMA) augimo.

REKLAMA
REKLAMA

„Danske bank“ analitikų vertinimu, vidutinis darbo užmokestis šiais metais didės 3,5-4 proc., tačiau laukti tolesnio spartaus augimo – anksti.

„Nors ekonomika auga stabiliai, tačiau euro zonoje išlieka recesija, daug neaiškumų yra dėl Rusijos ateities. Aukštas nedarbo lygis panaikina poreikį atlygiui didėti“, – pasakojo V. Klyvienė. Vis dėlto analitikė pridūrė, kad darbo užmokestis didės specialistams, kurių šiuo metu trūksta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„CV Online“ rinkodaros vadovės Ritos Karavaitienės teigimu, įmonės nesidalina informacija apie darbuotojų atlyginimus, o apsikeitimas tokia informacija į darbo rinką įneštų aiškumo.

„Dažname darbo pasiūlyme įmonės siūlo konkurencingą atlyginimą, tačiau koks tai atlyginimas, galima tik spėlioti“, – sakė R. Karavaitienė.

REKLAMA

Tyrimas orientuotas į dideles ir vidutines įmones, kurių darbuotojai sudaro didžiąją dalį darbo jėgos. Siekiama išsiaiškinti pagrindinius tyrimų duomenis kaip bazinių algų pokyčiai, darbo jėgos paklausos pokyčiai, darbo sąlygas ir darbo organizavimą. Priduriama, kad bus apklausiami ne tik įmonių vadovai, bet ir darbuotojai bei ieškantieji darbo.

Vilius Petkauskas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų