Pasak LLRI prezidento Žilvino Šilėno, Europos gerovė priklauso nuo taikaus asmenų bendradarbiavimo. „Keista, kad šiais išbandymų laikais Europos politikai tiki finansinės pagalbos lėšomis, vyriausybės įsikišimu, užuot suteikę sąlygas dirbti, kurti, prekiauti ir investuoti.“
Hardy Bouillon iš New Direction (Belgija) fondo pabrėžė, kad individų teisės dirbti, kurti, prekiauti ir investuoti yra prigimtinės ir gali būti išsaugotos, nieko neatimant iš kitų individų. Šios laisvės ir sukuria sėkmę.
Carlo Stagnaro iš Bruno Leoni instituto (Italija) priminė, kad daug ES sektorių vis dar nėra atviri konkurencijai dėl vyriausybės įsikišimo, valstybinių įmonių ir kitų priemonių, skirtų apsisaugoti nuo konkurencingumo.
Anot Nicolass Lecaussin (Ekonomikos ir finansinių klausimų institutas, Prancūzija), tyrimai rodo, kad visuomenės išlaidos neskatina ekonominio augimo. Netgi priešingai, jis palaipsniui mažėja.
Konferenciją rengia Lietuvos laisvosios rinkos institutas, Friedrich Neumann fondas ir Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija.