Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK), Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Vilniaus universitetas, Kauno technologijos universitetas, Klaipėdos universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas susitarė sujungti žinias, patirtį bei lėšas, ir bendrai vystyti iniciatyvą „Patirties partneriai“ (angl. Partners 4 Value). Ji skirta paskatinti kokybišką tarptautinę studentų praktiką ir dėstytojų stažuotes, kurios didins Lietuvos aukštųjų mokyklų tarptautiškumą bei absolventų karjeros galimybes.
Iniciatyva užtikrins pagrindinių Lietuvos universitetų studentams galimybes atlikti praktiką daugiau nei 100 tarptautinių partnerių tinkle, tarp jų ir tarpvyriausybinėse organizacijose (UNWTO, UNICRI, IOM, OTIF, UNIDROIT, UNSSC, UNHCR, NATO, OSCE). Lietuvos studentus praktikai pasiruošę priimti ir tokios garsios Europos kompanijos kaip ERGO, Ernst&Young, Rothschild bank, Česká spořitelna, Novo Nordisk ir kt. Iki šiol iniciatyva buvo siekiama susitarti dėl praktikos vietų studijuojantiems tik socialinius ir humanitarinius mokslus Lietuvos studentams, tačiau dabar iniciatyva apims visas studijų kryptis, taip pat ir priskiriamas technologiniams, biomedicinos bei fiziniams mokslams.
„Ši nauja iniciatyva – konkretus universitetų ir verslo bendradarbiavimo įrodymas, duosiantis naudos visoms pusėms. Ji savalaikiai atsako į darbo rinkos pokyčius skatindama įgyti tarptautinės praktinės patirties, kuri bus naudinga ir Lietuvos rinkai bei pačių studentų karjerai“, sveikindamas iniciatyvos partnerius sakė Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis.
Tarptautinės praktikos iniciatyva užtikrins ne tik kokybiškų praktikos ir stažuočių vietų pasiūlą, bet ir leis stebėti bei kontroliuoti praktikos ir stažuočių eigą bei vėlesnį įsidarbinimą. Užsienio kompanijoms bei tarptautinėms organizacijoms ši praktikų programa yra išskirtinė ir patraukli, nes veikia visus pagrindinius universitetus atstovaujančio „vieno kanalo“ principu bei užtikrina studentų atranką nacionaliniu mastu.
„Atrenkant studentus bus svarbūs ne tik akademiniai rezultatai, bet ypač – jų motyvacija, iniciatyva, gebėjimas atstovauti savo šalį“,- sakė iniciatyvos koordinatorė Rūta Svarinskaitė. Kartu programa padės studentams pasiruošti atrankos procedūroms tarptautinėse įmonėse ir organizacijose, sėkmingai konkuruoti Europiniuose ir pasauliniuose praktikos konkursuose. Dėstytojams ši programa – unikali galimybė įgyti detalesnių praktinių žinių, kurias galima būtų perkelti į studijų procesą.
Šios tarptautinės praktikos iniciatyvos pradžia - 2010 - 2013 m. Jungtinių Tautų vystymo programos (JTVP) Lietuvoje kartu su partneriais vykdytas projektas, kuris sėkmingai sutelkė solidų tarptautinių partnerių tinklą (Projektas VP1-2.2-ŠMM-08V-02-002 „Nacionalinės Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų ir dėstytojų tarptautinės praktikos ir stažuočių sistemos sukūrimas ir įgyvendinimas“, projektą finansavo Europos socialinis fondas). 2013 metais JTVP ir LPK susitarimu tinklo koordinavimas perduotas LPK.
LPK vykdomas tinklo koordinavimas sudarys galimybes ne tik užmegzti papildomus ryšius su užsienio įmonėmis bei organizacijomis, bet ir vystyti vietinės praktikos tinklą Lietuvos įmonėse, siekiant, kad kuo daugiau Lietuvos studentų ir dėstytojų galėtų atlikti kokybiškas praktikas ir stažuotes Lietuvoje. Tokiu būdu taip pat tikimasi stiprinti bendradarbiavimą tarp aukštojo mokslo ir verslo.