Šių metų realus BVP pokytis buvo 3,5 proc. Prognozuojama, kad kitais metais jis turėtų išlikti toks pat, o 2015-aisiais pakilti iki 4,5 proc.
Pirmieji pagal ūgį Lietuvos eksporte šių metų pirmąjį ketvirtį – žemės ūkio ir maisto produktai (29 proc.), tačiau dviženkliai augimo tempai būdingi daugumai eksporto sektorių – transporto priemonės, tekstilė, įrenginiai, baldai, mineraliniai produktai ir kita.
Pagrindinės Lietuvos eksporto rinkomis liko tos pačios šalys – Rusija (18,7 proc.), Latvija (9 proc., Vokietija (7,8 proc.), Jungtinė Karalystė (7,3 proc.), Estija (7 proc.). Į visas šias rinkas metų pradžioje eksportas augo, išskyrus Latviją, į kurią eksportas sumažėjo 3,4 proc.
Į Rusiją daugiausia eksportuota žemės ūkio ir maisto produktų bei kitų prekių. Į Latviją didžiąją eksporto dalį sudarė mineraliniai produktai ir metalai bei jų gaminiai. Į Vokietiją ir Jungtinę Karalystę daugiausia eksportuota mineralinių produktų, į Estiją – žemės ūkio ir maisto produktų.
„Nepaisant Rusijos ekonomikos lėtėjimo, eksportas į šią šalį auga sparčiausiai. Eksporto į Rusiją plėtra yra puikiai diversifikuota, todėl neturėtų drastiškai šokinėti. Prekybos su Latvija padangė smarkiai apniuko ir vargu ar euro įvedimas šiaurinėje kaimynėje ją išgiedrins“, – rašoma apžvalgoje.
Per metus labiausiai išaugo investicinių ir galutinio vartojimo prekių importas, kuris pernai vilkosi iš paskos. Investicijų pagyvėjimą atspindi ir pirmojo 2013 m. ketvirčio BVP statistika.