• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dideles įmones vienijanti Lietuvos pramonininkų konfederacija prieštarauja, kad šalies užsienio prekybos politika būtų keičiama ją liberalizuojant, praneša BNS.

REKLAMA
REKLAMA

Penktadienį pramonininkai išplatino kreipimąsi į prezidentą Valdą Adamkų ir užsienio reikalų ministrą Petrą Vaitiekūną. Verslo atstovai teigia esantys nustebinti kai kurių diplomatų ir prezidento patarėjų pasisakymų, kad Lietuvos užsienio prekybos politika nebeatitinkanti laikmečio reikalavimų ir ją būtina keisti.

REKLAMA

"Lietuvos diplomatija, mūsų nuomone, teisingai elgiasi, kad laikosi ne protekcionistinės politikos, tačiau saugančios mūsų šalies ekonomiką nuo nesąžiningų konkurentų veiksmų", - įsitikinę pramonininkai.

Anot jų, prekybos liberalizavimas su trečiosiomis šalimis turi būti labai subalansuotas. Pramonininkų vertinimu, konkurencinis trečiųjų šalių pranašumas dažnai įgyjamas dėl nekonkurencinės praktikos ar dėl to, kad valstybės politika neužtikrina tarptautinių taisyklių laikymosi.

REKLAMA
REKLAMA

"Dempingas yra dažnas šių šalių gamintojų skverbimosi į Europos Sąjungos rinkas palydovas", - teigiama rašte. Pasak jo, Lietuvos vartotojų interesai bus apginti ne tada, kai rinkoje bus pigesnių prekių iš trečiųjų šalių, o kai bus už ką tas prekes pirkti - tai reiškia, kad žmonės turi turėti darbo. Lietuvos pramonininkai teigia pritariantys prekybos liberalizavimui su kaimyninėmis valstybėmis, bet kelia daug reikalavimų derybininkams tiek dėl dvigubų ar trigubų tarifų, tiek dėl dempingo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Laisvos prekybos sutartys su Ukraina ir Rusija gali būti pasirašytos tik tada, kai tos šalys įvykdys reikalavimus, kurie yra privalomi rinkos ekonomikos šalims", - teigia verslininkai. Anot jų, dabartinė Lietuvos prekybos politika ji yra pakankamai liberali dabar nėra būtinybės jos keisti ar kitaip reformuoti.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų