Vakar Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje (DBHK) apdovanojo Lietuvos įmones, labiausiai pasižymėjusias plėtojant ekonominį bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Vokietijos.
Jau ketvirti metai šie apdovanojimai teikiami siekiant skatinti Vokietijos ir Lietuvos ekonominių santykių plėtrą bei motyvuoti Lietuvos įmones naujoms verslo iniciatyvoms.
Vertinimo komisijos nariai: Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų, rėmėjų, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų, Lietuvos Respublikos ūkio ir kultūros ministerijos, Goethe’s instituto ir kitų institucijų atstovai ne tik išsamiai išnagrinėjo pateiktas paraiškas bei gaminių ir paslaugų aprašus, bet ir patys lankėsi į finalinę atranką patekusiose įmonėse. Buvo vertinamas įmonių novatoriškumas, kūrybiškumas, paslaugų ir gaminių kokybė, lietuviškų gaminių pristatymas ir jų populiarinimas Vokietijos rinkoje, o kartu ir Lietuvos gamintojų, kaip rimtų verslo partnerių įvaizdžio formavimas tarp Vokietijos verslininkų.
Iš 14 paraiškas pateikusių smulkiųjų ir vidutinių įmonių į finalinę atranką pateko keturios modernios, lanksčios, savo gaminius užsienio rinkoms tiekiančios įmonės: mokslinė gamybinė firma „Šviesos konversija“, gamybinė-komercinė bendrovė „Sparnai“, „Sabalin“ ir „Savas takas ir Ko“. Pastaroji įmonė ir tapo 2008 metų Vokietijos ūkio apdovanojimų laimėtoja.
Bendrovė „Savas takas ir Ko“ kuria pedagoginius žaidimus vaikams nuo trejų metų. Žaidimai gaminami lietuvių, vokiečių ir anglų kalbomis. 100 proc. įmonės eksporto tenka Vokietijos rinkai. „Savas takas ir Ko“ - vienintelė įmonė iš naujųjų Europos Sąjungos šalių, kurios žaidimas „Spalvos aplink mane“ 2008 metais buvo įtrauktas į dešimties rekomenduojamų žaidimų vaikams sąrašą, kurį sudaro „Metų žaidimą“ renkanti nepriklausoma Vokietijos žaidimų ekspertų komisija.
Iš 17 pretendentų į specialųjį apdovanojimą (šiais metais jis buvo skirtas už kultūrinių ryšių tarp Lietuvos ir Vokietijos puoselėjimą) dėl laimėtojo vardo finalinėje atrankoje konkuravo Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras, VšĮ „Meno parkas”, Lietuvos evangeliškos bažnytinės muzikos sandrauga, Tomo Manno kultūros centras, Šilutės Zudermano klubas ir Gintauto Dailydos kino įmonė studija „Seansas”. Vokietijos ūkio apdovanojimas buvo įteiktas Gintauto Dailydos studijai „Seansas“, kuri kartu su Vokietijos partneriais „Dragon Cine“ GmbH ir „New Transit“ iš Hamburgo sukūrė kino filmą „Vilniaus getas“.
Laimėtojams buvo įteiktas Vokietijos ūkio prizas ir piniginė 5000 eurų premija, skirta dalyvauti Vokietijoje vykstančiose parodose, mugėse ar seminaruose, skatinti eksportą, kelti darbuotojų kvalifikaciją, verslo partnerių paieškoms ar įmonės rinkodarai vystyti. „airBaltic“ laimėtojams skiria lėktuvo bilietus į pasirinktą Vokietijos miestą.
Renginyje dalyvavo Vokietijos ir Baltijos šalių rūmų viceprezidentas Werneris Schillis, ūkio ministras Dainius Kreivys ir kultūros ministras Remigijus Vilkaitis. Prizus nugalėtojams įteikė Vokietijos ūkio apdovanojimų globėjas Vokietijos Federacinės Respublikos ambasadorius Hansas Peteris Annenas.