Bendrovė pranešė, kad visi smulkieji įmonės akcininkai per 90 dienų - iki gegužės 9 dienos turi kreiptis SEB banką ir pareikalauti, kad „Lietuvos energija“ išpirktų jų akcijas. Nustatant išperkamų akcijų kiekį, bus naudojamas FIFO (angl. First In First Out) metodas, kai daroma prielaida, kad pirmiausia perleistos anksčiausiai įsigytos akcijos.
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas 2014-ųjų lapkritį galutinai nutarė, kad valstybė privalo išpirkti Lietuvos elektrinės smulkiųjų akcininkų akcijas. Tokiu būdu buvo baigtas daugiau nei 6 metus trukęs bylinėjimasis, kurį inicijavo verslininkas Vidmantas Martikonis.
Vyriausybė pernai spalį pritarė, kad akcijas išpirktų „Lietuvos energija“, reorganizavimo metu 2011 metais perėmusi Lietuvos elektrinę. „Lietuvos energijos“ valdyba sausio pradžioje nutarė išpirkti akcijas. Bendrovės atstovė spaudai Ernesta Dapkienė BNS tuomet sakė, kad jei akcijas nuspręstų parduoti visi tai galintys padaryti akcininkai, tam prireiktų apie 9,3 mln. eurų.
Už LEG akcijas bus mokama po 1,2959 euro, o jas galės parduoti tik tie smulkieji akcininkai, kurie akcijas įgijo pertvarkos metu 2011 metais ir neperleido tretiesiems asmenims. Be to, bus išperkama tik tiek akcijų, kiek akcininkas valdė iki 2008 metų rugpjūčio 5 dienos - tą dieną Vilniaus apygardos teismas laikinai sustabdė privalomą akcijų išpirkimo procedūrą.
Smulkiųjų akcininkų advokatė Inga Daunoravičienė BNS tvirtino, kad smulkieji investuotojai reikalaus atlyginti žalą, kuri valstybės buvo padaryta dėl per ilgo, daugiau nei šešerius metus trukusio bylinėjimosi, ir dėl to, kad nuspręsta išpirkti ne visas akcijas.
LEG akcijos kotiruojamos „Nasdaq“ Vilniaus biržos Oficialiajame prekybos sąraše. „Lietuvos energijai“ priklauso 96,13 proc. LEG akcijų.