• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kėdainių ūkininkai ir vėl pirmieji į dirvą subėrė ankstyvąsias bulves. Pluša net išsijuosę, sako, šiemet net bulvių plotus didina. Senąjį derlių baigia išparduoti, nes Europoje trūksta daržovių – bulvių, morkų, svogūnų, tad užsieniečiai jas graibsto dideliais kiekiais ir dar moka daug.  

Kėdainių ūkininkai ir vėl pirmieji į dirvą subėrė ankstyvąsias bulves. Pluša net išsijuosę, sako, šiemet net bulvių plotus didina. Senąjį derlių baigia išparduoti, nes Europoje trūksta daržovių – bulvių, morkų, svogūnų, tad užsieniečiai jas graibsto dideliais kiekiais ir dar moka daug.  

REKLAMA

Tad ar bus iš ko Velykiniam stalui gaminti baltą mišrainę? 

Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Kėdainių pašonėje sujudimas – laukuose zuja traktoriai ir pluša darbininkai. 

„Nuo to ploto iki miško galo išeina apie 80 dėžučių pirmyn atgal“, – sako darbininkė Raisa. 

Šio krašto ūkininkai tradiciškai pirmieji pradeda ankstyvąjį bulviasodį.

Įstatymai prasilenkia 

Šiemet labai anksti išdžiūvo dirvos ir galėjom įeiti, aš tokių metų per savo 30 ūkininkavimo metų neatsimenu, kad tokiu metu ankstyvas bulves sodintumėm ir būtų tokia sausa dirva“, – pasakoja ūkininkas Saulius Dambrauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Bulves sodina jau sudaigintas.

„Reikia saugoti, kad nenulūžtų daigeliai“, – teigia Raisa. 

Sako, būtų gal dar anksčiau techniką į laukus išvarę, bet ministerijų biurokratinės peripetijos koją pakišo – ministerijų įstatymai prasilenkia su gamta. 

REKLAMA

„Mūsų ministras nežino ir uždraudžia iki kovo 20 trąšas pilti, o po to kovo 7 atšaukia ir paskelbia, kad galima nuo kovo 1-os tręšti... Bet mes, kad ir turėjom sausą dirvą, turėjom laukti, nes negalime trąšų pilti, o be jų negalime bulvių sodinti“, – aiškina S. Dambrauskas.  

O sodinti bulvių ūkininkai ruošiasi daug – net jų plotus padidino. 

„Pačias ankstyviausias ir „blatniausias“, kur dengiam dviem plėvelėm, tai tokių padidinom plotą ir gavosi 12 hektarų, o ankstyvų bulvių sodinsim, kad visai vasarai užtektų, apie 40–50 hektarų“, – teigia ūkininkas Saulius. 

REKLAMA
REKLAMA

Bulvės brangs

Ar pačios ankstyviausios bulvės bus brangesnės nei pernai, kai prekybos centruose kainavo arti dviejų eurų už kilogramą. Ūkininkas sako, jie kainą kels nebent nežymiai ir paaiškina, kodėl. 

„Vien bulvių sėkla pabrango dvigubai, nes trūkumas didžiulis Europoj sėklos. Mūsų mažąją frakciją nuperka lenkai, nes neturi sėklos, jie pramiegojo. Mes tai užsisakėm gruodį, tai pas mus važiuoja sertifikuota kiek trūksta, kiek neturim“, – tikina ūkininkas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ankstyvosios bulvės šildysis uždengtos agroplėvele, kol prasikals į dirvos paviršių ir ūgtels. Tad kol laukiame naujojo derliaus,  kokia situacija su pernykščiu. Ar bus iš ko gaminti baltą mišrainę Velykų stalui?

„Bulvių ant Velykinio stalo tikrai turėsime, tačiau po Velykų jų pradės mažėti, kaip pradės mažėti ir svogūnų, burokėlių. Morkų pritrūksime jau artimiausiu metu, tai tikėkimės, kad baltą mišrainę gaminsime iš lietuviškų daržovių“, – teigia daržovių augintojų asociacijos direktorė Indrė Lukoševičienė. 

REKLAMA

Juntamas bulvių stygius

Labai trūksta saugyklų, tad derlių sunku išlaikyti, o ir plotai daržovių Lietuvoje vis mažėja. 

„Mes nesugebame aprūpinti Lietuvos rinkos ištisus metus, tai yra senojo derliaus daržovių iki naujojo sezono pradžios, kadangi Lietuvoje neturime pakankamai saugyklų“, – sako I. Lukoševičienė. 

Be to, lietuvius šiemet atakuoja užsieniečiai – daržoves perka dideliais kiekiais ir moka daugiau, visoje Europoje ypač juntamas bulvių stygius. Lietuviai atvirauja – daug bulvių eksportuoja, tad jų gali pristigti.

REKLAMA

„Pasijus ir parduotuvėse pavasariop, kai baigsis lietuviškos, nes pagrinde išvežam į Norvegiją, Serbiją, Lenkiją, Italiją. Labai trūkumas bulvių visoj Europoj, nes dalis Europos rudenį buvo šlapia ir nenukasė“, – pasakoja ūkininkas Saulius. 

Bulvių augintojai sako šiemet net bendrus bulvių plotus padidino. Štai Dambrauskas anksčiau bulvėmis užsodindavo 180 hektarų, dabar iš viso sodins 210. O ankstyvąsias bulves žada kasti jau birželio pradžioje, gal net Tėvo dienai.

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje. 

tv3.lt

Melas.Taip ir galvojau, kad
Melas.Taip ir galvojau, kad
skaitant, bus parašyta ,,BRANGS"...
Yra visur to gero. Pilnos parduotuvės, visur, ne tik Lietuvoje.
Nei sausros buvo, nei liūtys, nei kuras drastiškai brango...
Užsakytas straipsnis proletarams eilinį kartą praplauti smegenis, kad surinkti daugiau pinigų iš jų santaupų, o verslo žmonėms dar stipriau turtėti...
Liūdna, kai skaitai ir supranti, kad nei šalis Lietuva, nei jos žmonės nėra niekam reikalingi. Tiek, matomai, valdžia, tiek ūkininkai rūpinasi svetimomis šalimis ir dar džiaugiasi, kad labai brangiai perka! O lietuviškų bulvių, ridikėlių, svogūnų ir dar daug ko NĖRA, o perkam iš lenkiškos.
Galit kelt kainas ir patys vežti kur tik norit. Žmonės mato ir supranta, kad VISKAS turguose ne užauginta, o paimta iš bazių ir perparduoda.
Velykinis sveikinimas daržovėms
Velykinis sveikinimas daržovėms
Seniausiai tai išparduoti runkeliai, su visa dirva už Judo sidabrinius. Belieka tik trąšas ir vandenį pagal užsakymą iš aukščiau užsukti, kad nudžiūtų ir žemę atlaisvintų.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų