2011 m. Lietuvoje inovacijų augimas buvo 1,5 proc., ir tai yra šiek tiek daugiau nei Europos Sąjungos (ES) vidurkis, rodo Inovacijų sąjungos švieslentės (Innovation Union Scoreboard) duomenys.
Pagal Europos Komisijos paskelbtos 2011 m. Inovacijų sąjungos švieslentės vertinimą, Lietuvos suminis inovatyvumo indeksas siekia 0,255. Lietuva pagal rodiklius, kaip ir praėjusiais metais, priskiriama nuosaikiųjų inovatorių (angl. Modest innovators) šalių grupei. Šioje grupėje taip pat yra Rumunija, Bulgarija ir Latvija.
Inovacijų sąjungos švieslentėje Lietuvos stipriosiomis pusėmis įvardijamos žmogiškųjų išteklių, finansų ir paramos sritys. Sritys, kuriose Lietuva turėtų susitelkti, siekdama pagerinti inovacijų diegimo rezultatus, yra ekonominis poveikis, intelektiniai ištekliai, verslo ryšiai ir verslumas bei mokslinių tyrimų sistemos atvirumas ir patrauklumas.
Pasak ūkio ministro Rimanto Žyliaus, Vyriausybė nuo 2009 m. pradėjo įgyvendinti paramos inovacijų plėtrai priemones, bet investicijos į inovacijas aiškiai matomus rezultatus duoda tik po kelerių metų, todėl ir šių priemonių didžiausias poveikis šalies ekonomikai turėtų atsispindėti nuo 2013 m.
Inovacijų sąjungos švieslentė rengiama kasmet. Švieslentėje pateiktas ES ir kitų šalių (JAV, Japonijos, Norvegijos, Šveicarijos ir t. t.) lyginamasis mokslinių tyrimų sistemos ir inovacinės veiklos įvertinimas, paremtas dvidešimt keturių su inovacijomis siejamų rodiklių analize.
Rodiklių analizei buvo naudojami 2008-2010 m., taip pat ir senesni - 2007 m. ar net 2004 m. - duomenys.