Dirbti vadovaujami stipriosios lyties atstovo norėtų 56 proc. respondentų.Tik 11 proc. mieliau rinktųsi vadovę moterį, o 33 proc. nemato skirtumo – vyro ar moters nurodymus reikės vykdyti.
„Viena pagrindinių tokio požiūrio priežasčių – patriarchaliniai stereotipai, - įsitikinusi cvmarket.lt atstovė Raimonda Tatarėlytė, - ilgametė mūsų kompanijos patirtis parenkant ir vertinant specialistus rodo, kad moterys niekuo nenusileidžia vadovams vyrams. Iš esmės gerą vadovą apibrėžia ne lytis, o charakterio savybės bei vadovavimo metodai.“
Dažniausiai prikišama, kad moterys neturi vyrams vadovams būdingo kietumo ir agresyvumo, jos jautresnės, greičiau įsižeidžia, negali visiškai atsidėti verslui, nes turi skirti dėmesį ir šeimai. Moterys kritikuojamos dėl polinkio į smulkmenas, objektyvumo – ypač savo kolegėms - trūkumo.
„Pastebima, daugiau vadovaujančių pozicijų moterys užima tose Europos šalyse, kur socialinės paramos sistema išvystyta prasčiau. Moterys priverstos anksčiau išeiti dirbti ir aktyviau siekti karjeros, nes tik taip galima daugiau uždirbti.”
„Tarp išsivysčiusių Europos šalių išsiskiria Norvegija. Čia moterų tarp aukštų vadovų yra apie 40 proc. Tiek, kiek reglamentuoja 2004 metais priimtas specialus įstatymas. Bet ir kitose šalyse lytis tampa mažiau svarbus kriterijus ir moterų vadovių skaičius auga, – teigia cvmarket.lt atstovė, - Lietuvoje moterys jau vadovauja itin stambioms ar „vyriškose“ (statyba, didmeninė prekyba, pramonė ir kt.) ūkio šakose veikiančioms įmonėms“.