Portalo tv3.lt skaitytoja Kristina tikino, kad nepaisant 5 proc. padidinto PVM Lenkijoje maistas vis tiek tebėra pigesnis nei Lietuvos parduotuvėse.
„Juk pas mus dar didesnis PVM maistui, todėl kaip lietuviai važiavo apsipirkti į Lenkiją, taip ir toliau važiuos.
Šį savaitgalį jau patys su šeima vykome apsipirkti į Suvalkus, tikrai matėme ir daugiau lietuvių. Todėl šiek tiek pakeltas PVM žmonių įpročių nepakeis“, – įsitikinusi moteris.
Ji pasakojo mačiusi, kad nemažai lietuvių perka Lenkijoje maistą išties dideliais kiekiais.
„Dažnas nusiperka net pusę kiaulės. O pirkti daugiau visada apsimoka“, – svarstė moteris.
Daugiausiai perka ne maistą, bet daiktus
Tuo metu prekių atvežimo iš Lenkijos, sandėliavimo, pakavimo ir pristatymo paslaugas teikiančios įmonės „Wepack.lt“ atstovė pasakojo, kad Lenkijoje maisto niekada neapsimokėjo pirkti.
„Lenkijoje maistą perka tik tie žmonės, kuriems patinka pusfabrikačiai. Tiems žmonėms 5 proc. padidintas PVM didelės įtakos nedarys. Jie ir toliau važiuos ten apsipirkti. Tuo metu norintys kokybiško maisto, jį pirks Lietuvoje“, – pasakojo įmonės atstovė.
Tačiau ji tikino, kad iš Lenkijos žmonės patys vežasi arba siunčiasi įvairius daiktus.
„Gyventojų pirkinių krepšelį lemia sezonas. Dabar matome, kad žmonės aktyviai perka lauko baldus, statybines medžiagas, šiltnamius, net medelių ar braškių sodinukus perka Lenkijoje“, – vardijo įmonės atstovė.
Lenkiškos parduotuvės taps mažiau patrauklios?
Tuo metu ekonomistai skaičiavo, kad Lenkija lietuviams taps mažiau patraukli ne tik dėl padidinto PVM maisto produktams, bet ir dėl stiprėjančio zloto euro atžvilgiu.
„Citadele“ banko ekonomistas Aleksandras Izgorodinas prognozavo, kad lietuvių motyvacija apsipirkinėti Lenkijoje mažės.
„Tai lems ne tik didesnis PVM ,bet stiprėjantis zlotas euro atžvilgiu. Kuo stipresnis zlotas, tuo gyventojai turi mažesnę motyvaciją apsipirkti Lenkijoje. Euro kurso kritimas ir zloto stiprėjimas reiškia, kad lietuvių perkamoji galia Lenkijoje mažėja.
Be to, lietuvių lūkesčiai labai geri, jų nuomonė apie savo finansus šių metų pradžioje buvo geriausia nuo 2007 metų. Lietuvoje atlyginimai toliau kyla, o infliacija lėtėja. Todėl lietuvių perkamoji galia ima atsigauti“, – komentavo ekonomistas.
Anot jo, Lenkijoje toliau pirks, daugiausiai, tie gyventojai, kurie gyvena netoli sienos.
„Bet kokiu atveju Lenkijoje rinka yra didelė, todėl tam tikros prekės, net ir pakėlus PVM ten bus pigesnės“, – sakė A. Izgorodinas.
Taip pat jis sutiko, kad vasarą padidėja lietuvių srautai į Lenkiją.
„Tačiau žmonės ten važiuoja turistiniais tikslais, o ne apsipirkti. Normalu, kad būdami ten jie leidžia pinigus ir perka vietines prekes“, – tikino ekonomistas.
Verslininkai džiaugiasi padidintu PVM
SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas komentavo, kad gyventojai vyks apsipirkti į Lenkiją net ir padidinus PVM.
„5 proc. PVM nekeis situacijos. Lietuvoje PVM vis tiek didesnis ir siekia 21 proc. Tie žmonės, kurie važiavo apsipirkti į Lenkiją jie ir toliau važiuos.
Tikriausiai žmonėms daug aktualiau ne PVM, bet tai, kad zlotas sustiprėjo euro atžvilgiu. Ši priežastis gali lemti mažesnį Lenkijos patrauklumą“, – prognozavo ekonomistas.
Anot jo, dalis Lietuvos verslininkų džiaugiasi didesniu PVM Lenkijoje.
„Dalis mūsų verslininkų tikrai patirdavo ir patiria nuostolių, ypač turintys parduotuves netoli Lenkijos sienos, nes gyventojai apsiperka ne Lietuvoje, bet Lenkijoje.
Tačiau suskaičiavus lietuvių išlaidas Lenkijoje paaiškėjo, kad jos dar negrįžo į 2019 metų lygį. Taigi skaičiai nerodo didelio lietuvių išlaidų Lenkijoje augimo“, – komentavo T. Povilauskas.
Kitam straipsni rasot apie vaistus dvigubai trigubai pigesnius.
Dulkys nieko nepadare per 4metus. Kartelinis susitarimas Lt duxint. 100proc.
AJ SAKOT LT PRODUKCIJA GERESNE.... BLT BLT KOKIAM IDIOTUI CIA STRAIPSNJS SKIRTAS???