Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonės sektorius turi didelį potencialą ir gali aktyviai plėstis ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, atrasdamas vis naujas dar neišnaudotas nišas užsienio rinkose. Todėl šiai verslo sričiai būtina ne tik aktyvesnė valstybės pagalba, bet ir glaudesnis bendradarbiavimas, siekiant šį verslo sektorių populiarinti ne tik mūsų šalyje, bet ir svetur.
Tai pabrėžta ketvirtadienį vykusiame socialinės apsaugos ir darbo ministro Donato Jankausko inicijuotame susitikime su Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos atstovais, kuriame dalyvavo ir ūkio ministras Rimantas Žylius.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) praneša, kad šis susitikimas yra Kauno regione anksčiau vykusio susitikimo su šioje srityje dirbančiais verslininkais tęsinys.
Ministras D. Jankauskas sako esąs įsitikinęs, kad lengvosios pramonės sektoriuje turėtų dirbti daugiau kvalifikuotų ir profesionalių tekstilininkų, odos ir galanterijos bei kitų reikiamų sričių specialistų. Juos turėtų aktyviau ruošti ir šalies aukštosios mokyklos, valstybė sudaryti palankesnes sąlygas, o darbdaviai jomis pasinaudoti. Tai esą leistų tokias studijas baigusiam jaunam specialistui rasti darbą ir įsitvirtinti šalies įmonėse tvirtai žinant, kad pasirinkta profesija yra perspektyvi.
D. Jankauskas informavo asociacijos atstovus, kad jau buvo kalbėta su Kauno technologijos universiteto (KTU) vadovais dėl to, jog būtų ruošiama daugiau studentų šalies lengvosios pramonės sektoriui. KTU vadovai sutinka su tuo, kad šiuo metu ne tik lengvosios pramonės įmonėms trūksta inžinerinės pakraipos specialistų, todėl būtina rimtai susirūpinti jų rengimu.
Taip pat ministras šalies tekstilininkus paragino aktyviau naudotis valstybės parama, pagalba ir naujovėmis.
"Esu įsitikinęs, jei daugiau įmonių iš tekstilės ir aprangos sektoriaus nepabūgtų aktyviau įsitraukti į naująją bedarbių profesinio mokymo sistemą, kuomet sudaroma trišalė sutartis tarp darbdavio, darbuotojo ir Lietuvos darbo biržos, pagal kurią darbuotojas apmokomas pagal konkrečius darbdavio poreikius, tai būtų dar viena niša rasti gerų darbuotojų", - pabrėžė ministras D. Jankauskas.
Ūkio ministras R. Žylius taip pat pabrėžė šio sektoriaus išskirtinumą.
"Tekstilė - tai vienas įdomiausių pramonės sektorių, kur Lietuvos įmonės turi daug pranašumų. Reikia atsisakyti stereotipo, kad tekstilė yra į užmarštį grimztanti pramonės šaka. Priešingai, inovatyvi ir naujas technologijas taikanti Lietuvos tekstilės pramonė yra konkurencinga ir pajėgi rasti savo vietą naujose eksporto rinkose", - sakė jis.
Per susitikimą taip pat siūlyta aktyviau naudotis ir pameistrystės programų, kurių metu jaunuoliai apmokomi ir įdarbinami, teikiamomis galimybėmis. Svarbu nepamiršti ir užimtumo rėmimo bei jaunimo subsidijavimo įdarbinant programų, mokestinių lengvatų darbdaviams, įdarbinantiems patirties neturinčius žmones.
Ministras D. Jankauskas tvirtino palaikantis asociacijos siūlymą Tekstilės ir lengvosios pramonės dieną, kuri šiame sektoriuje yra švenčiama jau daugiau kaip 50 metų, įtraukti į atmintinų dienų sąrašą.
Aprangos ir tekstilės pramonės sektoriuje dirba daugiau kaip 25 tūkst. darbuotojų, o su aprangos ir tekstilės verslu vienaip ar kitaip susiję per 150 tūkst. šalies gyventojų.