Pasak europarlamentaro Antano Guogos, paskolos labai palankiomis sąlygomis ir su europine garantija yra šansas ne tik pažangiam Lietuvos smulkiam ir vidutiniam verslui.
„EFSI mechanizmas tuo skiriasi nuo visų europinių paramų ir paskolų, kad orientuojasi į aukštos rizikos projektus, kuriems bankai neskolintų dėl sunkiai nuspėjamo rezultato. Tai šansas Lietuvai išsiveržti, uždirbti iš proto, išlaikyti talentus. Aš asmeniškai daug prisidėsiu, kad šalies verslas gautų kuo išsamesnę ir operatyvią informaciją apie naujas galimybes“, – teigia A.Guoga, kviesdamas verslą ir piliečius kreiptis informacijos į jo biurą.
Europarlamentaras EP Vidaus rinkos ir vartotojų apsaugos (IMCO) komitete buvo atsakingas už ALDE frakcijos poziciją dėl Europos strateginių investicijų fondo, dėl kurios EP balsavo praėjusių metų lapkritį.
„Sąmoningai pasirinkau dirbti su šiuo klausimu EP. Mačiau tai kaip tinkamiausią priemonę padėti Lietuvos ir visos Europos verslui, kuriančiam skaitmeninėje, biotechnologijų, kitose pažangiuose sektoriuose. Tik jos pagalba privatus sektorius drąsiai investuos į naujus patrauklius projektus. Australijoje buvau gerai susipažinęs su milijardiniu garantinių paskolų mechanizmu ir žinojau, kad tokių instrumentų mūsų versliems piliečiams trūksta kaip oro“, – papildė A. Guoga.
Politikas teigia imsiąsis aktyviai skleisti informaciją, kaip šalies verslas galės pasinaudoti susitartu paskolų teikimo mechanizmu. Pirmąją informaciją A.Guoga pristatys š.m. balandžio 4 d. vyksiančiame Liberalų renginyje apie Lietuvos inovacijų planą. Vieną didžiausių informacinių sesijų šalies smulkiam ir vidutiniam verslui apie „Investicinį planą“ Europai bei EFSI europarlamentaras organizuos tradiciniame modernių technologijų ir verslumo renginyje „#SWITCH!“, kuris vyks 2016 m. rugsėjo 8-9 d. Vilniuje.
„Dabar visos Lietuvos verslo reguliavimo ir paramos institucijos turi operatyviai padėti išnaudoti neeilinę galimybę inovatyviam verslui kurtis, plėstis, konkuruoti globalioje arenoje. Nacionalinė valdžia turi prisidėti įgyvendindama realias struktūrines, ypač darbo rinkos, reformas. Negalime praleisti tokio šanso su europine pagalba išjudinti savo ekonomiką ir galutinai išlipti iš pramonės ekonomikos etapo“, – įsitikinęs A. Guoga.
Remdamasi naujuoju susitarimu OP finansinė grupė suteiks paskolas patraukliomis sąlygomis iš viso už 150 mln. eurų inovatyvioms, moderniųjų technologijų kompanijoms Suomijoje ir Baltijos šalyse. Paskolos bus išduodamos ateinančius dvejus metus. Paskoloms bus suteikiama EIF garantija. Garantija skiriama pagal ,,ES „InnovFin“ finansų inovatoriams“ iniciatyvą, kuri finansuojama ir įgyvendinama per EK programą „Horizontas 2020“. Paskolos bus teikiamos per „Pohjola“ banką ir 180 su juo bendradarbiaujančius bankus. Tai pirmasis tokio tipo susitarimas, skirtas ne vienos šalies verslui finansuoti.
,,Šiandien pasirašytas susitarimas atveria naujas galimybes rizikingam mažų verslų finansavimui Suomijoje, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Jos turi daug potencialo startuoliams ir inovacijų plėtrai. Investicijų plano dėka, mes padėsime smulkaus ir vidutinio verslo įmonėms Baltijos šalyse plėsti jų verslus ir sukurti daugiau darbo vietų savo šalyse“, - EIF išplatintame pranešime cituojamas EK viceprezidentas Jyrki Katainen, atsakingas už darbo vietas, vystymąsi, investicijas ir konkurencingumą.