Aukščiausius įvertinimus Lietuva šiemet gavo kainų (12-ta vieta), valdymo praktikos (21) ir švietimo srityse (22), o blogiausiai įvertintos tarptautinių investicijų (56) ir vidaus ekonomikos bei institucinės struktūros (47-a vieta) kategorijos.
Platesnėje ekonominės veiklos kategorijoje Lietuva yra 42-ra (2016 metais - 45), valdžios efektyvumo - 34-ra (24), verslo efektyvumo - 33-čia (28), infrastruktūros - 30-ta (29).
Tarp šių metų Lietuvos iššūkių įvardijamas tyrimų ir plėtros skatinimas, verslo, ypač smulkaus ir vidutinio, eksporto ir konkurencingumo augimas, tiesioginių užsienio investicijų pritraukimas. Šalis taip pat raginama spręsti kvalifikuotos darbo jėgos trūkumo problemą, skatinti produktyvumą, teikiant viešąsias paslaugas bei investuoti į aukštąsias technologijas.
Apklausoje dalyvavę įmonių vadovai tarp Lietuvos patrauklumo faktorių dažniausiai minėjo kvalifikuotą darbo jėgą (81 proc.), aukštojo išsilavinimo lygį (77,6 proc.), patikimą infrastruktūrą ir sąnaudų konkurencingumą (po 63,8 proc.).
Latvija IMD konkurencingumo reitinge per metus nukrito 3 pozicijomis į 40-ą vietą, Estija kilstelėjo vienu laipteliu aukštyn į 30-ąją.
Šių metų reitinge lyderio pozicijas išlaikė Honkongas bei Šveicarija, o į antrąją pakilo Singapūras, aplenkęs JAV ir Nyderlandus. Pirmajame dešimtuke taip pat buvo Airija, Danija, Liuksemburgas, Švedija ir Jungtiniai Arabų Emyratai.
IMD konkurencingumo tyrimas paremtas daugiau nei 300 kriterijų, iš kurių du trečdaliai yra statistinė informacija, vienas trečdalis – įmonių vadovų nuomonės įvertinimas. Lietuva šiame tyrime vertinama nuo 2007 metų.