Ekonomikos ir inovacijų ministerijos teigimu, tapusi tarybos nare, Lietuva būtų tarp 33 pasaulio valstybių, kurios formuoja pasaulio turizmo politiką. Teigiama, jog tai sustiprintų Lietuvos pozicijas tarptautinėje turizmo rinkoje, turėtų įtakos Lietuvos populiarinimui pasaulyje, leistų užmegzti ryšių su kitomis pasaulio valstybėmis.
„Lietuvai toks dalyvavimas svarbus, nes po pandemijos daug dėmesio skiriama turizmo sektoriui globaliai, tiek ir mūsų šalyje. Dalyvautume priimdami sprendimus ne tik kaip dalyviai, bet ir atsakingi vykdomosios tarybos nariai ir manau, jog Lietuvai, kaip tokia nedidelei, bet laba atvirai valstybė yra svarbu dalyvauti tarptautiniuose formatuose, sustiprinti savo įtaką ir balsą“, – pasitarime sakė ministrė Aušrinė Armonaitė.
2023–2027 metų kadencijai iš Europos regiono bus išrinktos 5 tarybos valstybės. Rinkimai vyks gegužės 31 dieną –birželio 2 dieną Bulgarijoje, Sofijoje, vyksiančio 68-ojo PTO Europos regiono komisijos posėdžio metu.
Šiuo metu kandidatūras yra pateikusios 10 valstybių: Albanija, Azerbaidžanas, Bulgarija, Čekija, Italija, Izraelis, Slovakija, Turkija, Ukraina ir Uzbekistanas.
Šiuo metu taryboje yra 33 valstybės iš 159 PTO narių, tarybos narių kadencija yra ketveri metai.
Lietuva į PTO priimta 2003 metais. 2007–2011 metais Lietuva buvo Europos regiono atstovė PTO Rinkos ir konkurencingumo komitete, 2015–2017 metais – PTO Europos regiono komisijos vicepirmininkė ir Europos atstovė PTO Darniojo turizmo komitete, 2017–2019 metais – Europos regiono komisijos vicepirmininkė ir Europos regiono atstovė PTO Darniojo turizmo komitete, o 2017–2021 metais – PTO Vykdomosios tarybos narė.