• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Protestuojantys Lenkijos ūkininkai antradienį pasienyje su Ukraina atidarė du ukrainiečių prekinius vagonus ir ant bėgių išpylė Vokietijai skirtus grūdus, pranešė policija.

Protestuojantys Lenkijos ūkininkai antradienį pasienyje su Ukraina atidarė du ukrainiečių prekinius vagonus ir ant bėgių išpylė Vokietijai skirtus grūdus, pranešė policija.

REKLAMA

Tai sukėlė Kyjivo pyktį ir vėl padidino įtampą tarp kaimynių.

Lenkijos ūkininkai, protestuodami prieš, jų teigimu, nesąžiningą konkurenciją dėl pigaus importo iš rytinės kaimynės, blokuoja ukrainiečių sunkvežimių įvažiavimą į savo šalį, o tai pakenkė draugiškiems Varšuvos ir Kyjivo santykiams.

Antradienį ūkininkai pradėjo naują protestų bangą – užblokavo apie 100 kelių, vedančių į pasienį su Ukraina, ir neleistinai atidarė du ukrainiečių prekinius geležinkelio vagonus Medykos pasienio punkte.

„Grupė ūkininkų pateko ant bėgių, einančių palei užblokuotą kelią (...) Ant bėgių aptiktas nedidelis kiekis grūdų“, – naujienų agentūrai AFP sakė vietos policijos atstovė.

REKLAMA
REKLAMA

Lenkija ištikimai remia Ukrainą, siekiančią atremti Rusijos invaziją, tačiau į nepatenkintų lenkų ūkininkų protestus ukrainiečių pareigūnai reagavo piktai.

REKLAMA

Ukrainos žemės ūkio ministras Mykola Solskis, reaguodamas į incidentą Medykoje, pareiškė, kad Kyjivas griežtai smerkia tokias protesto formas, ir pridūrė, kad krovininis vagonas vežė grūdus į Vokietiją.

„Kliudyti Ukrainos prekybai su kitomis pasaulio šalimis yra nepriimtina ir prieštarauja bendriems Ukrainos ir Lenkijos tikslams“, – sakoma M. Solskio pareiškime.

2022 metais prasidėjusi Rusijos invazija stipriai sujaukė Ukrainos žemės ūkio sektorių – daugelis jos Juodosios jūros eksporto centrų buvo užblokuoti, o dideli dirbamos žemės plotai dėl karo veiksmų tapo netinkami naudoti.

REKLAMA
REKLAMA

Ukrainos infrastruktūros ministras Oleksandras Kubrakovas naujausią incidentą pavadino „politine provokacija, kuria siekiama suskaldyti mūsų tautas“.

„Jau dvejus metus Ukrainos ūkininkai grūdų derlių nuima su neperšaunamomis liemenėmis, raketų atakų ir minų pavojaus sąlygomis“, – socialiniame tinkle „X“ rašė O. Kubrakovas ir pridūrė, kad pasaulinis aprūpinimas maistu priklauso nuo ukrainietiškų grūdų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ukrainos valstybinė geležinkelių bendrovė antradienį taip pat pasmerkė šį įvykį, teigdama, kad yra „pasipiktinusi tokiais lenkų protestuotojų veiksmais ir ragina nutraukti neteisėtus veiksmus“.

„Žemės ūkis po truputį miršta“

Visoje Europoje pasipiktinę ūkininkai protestuoja dėl didėjančių išlaidų, aukštų degalų kainų, biurokratijos ir Europos Sąjungos bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) aplinkosaugos reikalavimų bei būsimo „Žaliojo kurso“.

REKLAMA

Dešimtys traktorių atvažiavo į Lenkijos rytuose esantį Rykų miestą ir užblokavo vieną pagrindinių greitkelių, vedančių prie sienos su Ukraina.

Ūkininkai ant savo traktorių kabino raudonos ir baltos spalvų Lenkijos vėliavas bei plakatus su užrašais: „Sustabdykite nekontroliuojamą ukrainietiškų prekių antplūdį“ ir „Žemės ūkis po truputį miršta“.

Eismas į ES narę Lenkiją buvo gelbėjimosi ratas Ukrainos bendrovėms, ypač jos žemės ūkio sektoriui, Rusijos invazijai apsunkinus pagrindinius prekybos kelius per Juodąją jūrą.

REKLAMA

Tačiau padidėjęs importas keliais papiktino Lenkijos logistikos bendroves ir ūkininkus, kurie teigia, kad dėl konkurentų iš Ukrainos jie priversti mažinti kainas.

„Esu čia, kad atsikratyčiau Europos Sąjungos įvestų apribojimų, susijusių su pūdymu, „Žaliuoju kursu“ ir, svarbiausia, kad sustabdyčiau ukrainietiško maisto įvežimą“, – AFP sakė Tomaszas Golakas (Tomašas Golakas), netoliese esančiame kaime turintis gyvulių ir javų ūkį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šiemet kviečiai parduodami perpus pigiau nei pernai“, – pridūrė jis.

Praėjusiais metais ES sušvelnino apribojimus, pagal kuriuos ūkininkai privalėjo dalį savo žemės pūdymams, o šį mėnesį, spaudžiama protestų, šią išimtį pratęsė.

Pirmadienį Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad blokada rodo „solidarumo eroziją“ ir negali būti laikoma normaliu ar įprastu dalyku.

tv3.lt

Nerašykit ir nekomentuokit jeigu nežinote situacijos.
Kadangi Ukrainai dar visai neseniai buvo neįmanoma savo grūdus vežti jūra, tai Lenkija ir Pabaltijys pasiūlė savo uostų paslaugas. Viskas čia gerai, bet tuo pasinaudojo vietiniai ir Ukrainos verslininkai, kurie grūdus skirtus eksportui pradėjo tiekti į ES rinkas. Kadangi ukrainietiškų grūdų kaina žemesnė, dėl to kilo problemos vietiniams žemdirbiams. Nebuvo sukurtas šių grūdų kontrolės mechanizmas, dėl ko buvo iškreipta rinka. Ūkininkams, skirtingai nei valdžiažmogiams tai jų egzistencinis klausimas. Todėl žmonės ir kovoja už savo išgyvenimą kaip moka
Taip taip taip, suagitavo, papirko, visur Maskvos ranka. Ūkininkai šiaip yra nieko nesuprantantys runkeliai ir ant pravažiuojančių mašinų amsinti šunauja. Vieni turi laikytis įstatymų, kitiems nereikia jokių žalių kursų. Europa tada turi iš viso nepirkti iš šalių, kurios nepaiso Ekologijos . Dėl Ukrainos situacija sudėtigesnė. Tik aš niekaip nesuprantu, kaip jie karo metu sugeba užauginti dvigubai pigesnių grūdų? O gal juos iš ūkininkų paima karo reikmėms? Ir perparduoda už centus? Taip sužlugdys ne tik savo,bet ir Europos ūkininkus, vo tada tai EU galas
Ukraina tempia žemyn visą europa. Toks ir ura JAV planas. Jiem neįdomu kas laimės , jiems svarbu , kad europa sugriūtu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų