Registrų centro duomenimis, įmonė „Orlen Neptūnas“ įregistruota gegužės 10 dieną, jos įstatinis kapitalas – 2,5 tūkst. eurų.
„Orlen Neptun“ projektų vadovas Krzysztofas Bukowskis BNS teigė, kad įmonės Lietuvoje steigimas susijęs su „Orlen“ planais plėsti žaliąją gamybą, tačiau neatskleidė, ar Lenkijos koncernas ketina dalyvauti vėjo parkų Baltijos jūroje aukcionuose, kuriuos jau paskelbė ar dar skelbs Lietuva.
„Orlen“ grupė turi ilgalaikių planų, susijusių su žaliąja gamyba ir už Lenkijos ribų. Dėl to Lietuvoje buvo įkurta bendrovė „Orlen Neptūnas“. Apie visą su tuo susijusią veiklą mes informuosime, kai bus priimti atitinkami įmonės sprendimai“, – komentare BNS nurodė K. Bukowskis.
Pasak jo, per septynerius metus į atsinaujinančių energijos išteklių plėtrą „Orlen“ ketina investuoti 120 mlrd. zlotų (apie 26,63 mlrd. eurų) bei iki 2030 metų pagaminti 9 gigavatus (GW) žaliosios energijos per metus.
Su „Orlen Neptūnas“ vadovu Giedriumi Dapkevičiumi BNS ketvirtadienį susisiekti nepavyko.
„Orlen Neptun“ svetainėje skelbiama, jog įmonė planuoja plėsti jūrinius vėjo parkus kitose Baltijos šalyse, kur 2023 metais planuojama surengti pirmuosius vystytojų aukcionus.
Anksčiau skelbta, kad „Orlen“ ir „Orlen Lietuva“ domėjosi būsimu vėjo parko Baltijos jūroje aukcionu su valstybės parama. Jį ketinama skelbti šių metų rugsėjį, tačiau, BNS žiniomis, šie planai gali būti pakeisti, priklausomai nuo pirmojo, dabar vykstančio 700 megavatų (MW) galios jūrinio parko be valstybės paramos aukciono.
Skelbta, kad Lietuva rengiasi Baltijos jūroje statyti du vėjo parkus, kurių kiekvieno galia būtų 700 MW, o pirmojo preliminari vertė – 1,8 mlrd. eurų.