Dar 2018 m. Lenkijoje buvo paskelbtas konkursas dėl stadiono statybų Plocko mieste, kuris yra centrinėje šalies dalyje. Kaip rašo gol24.pl, prabėgus daugiau kaip 4 metams nuo projekto sudarymo pradžios, kovo pabaigoje modernus stadionas pagaliau turėtų atverti duris futbolo sirgaliams ir sportininkams.
Teigiama, kad iš viso naujame stadione vienu metu galės tilpti 15 tūkst. žmonių. Sporto komplekse veiks 11 maitinimo įstaigų, sirgaliai galės apsilankyti specialiose prekybos vietose, taip pat numatytos atskiros patalpos ir medicinos personalui, konferencijoms.
Tačiau socialiniame tinkle internautams į akis krito Lenkijoje pastatyto stadiono kaina, kuri siekia 170 mln. zlotų, t.y. kiek daugiau kaip 36 mln. eurų.
Socialinio tinklo vartotojai pastebėjo, kad Vilniuje žadamo statyti sporto komplekso kaina turėtų siekti 160 mln. eurų ar net daugiau, priklausomai nuo tuo metu esančių infliacijos rodiklių.
Paaiškina, kodėl yra matomi statybos darbų kainų skirtumai
Vilniaus miesto savivaldybės Gabrielius Grubinskas naujienų portalui tv3.lt sako, kad beveik 5 kartus besiskiriančių kainų dydį lemia tai, kad sostinėje bus statomas ne tik Nacionalinis stadionas, galintis sutalpinti 15 tūkst. žmonių.
„Daugiau nei 228 tūkst. kvadratinių metrų teritorijoje iškils ne tik nacionalinis stadionas, bet ir sporto centras, futbolo aikščių kompleksas, lengvosios atletikos stadionas ir apšilimo zona, taip pat – kultūros centras ir vaikų darželis. 160 mln. eurų suma apima ne tik visų daugiafunkcio komplekso objektų statybą, bet ir jų operavimo kaštus 25 metams“, – kalbėjo savivaldybės atstovas.
G. Grubinskas taip pat atkreipia dėmesį, kad iš viso Nacionalinio stadiono statyboms turėtų būti skiriama beveik 40 mln. eurų.
„Daugiafunkcio komplekso statyboms iš 160 mln. eurų numatyta 94,6 mln. eurų, iš kurių 39,2 mln. eurų – Nacionalinio stadiono statyboms. Koncesijos susitarime numatyta, kad per pirmus trejus sutarties metus į kompleksą investuos tik pats koncesininkas.
Ketvirtais sutarties metais, kai statybos bus užbaigtos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybė koncesininkui sumokės 34,91 mln. eurų, penktaisiais metais – dar 24,7 mln. eurų. Likę mokėjimai bus išdėstyti per 20 metų“, – kalbėjo G. Grubinskas.