• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sunkėjant pragyvenimui, ieškančių pigiau apsipirkti nemažėja. Vieni tenkinasi nuolaidomis ir akcijomis mūsų prekybos centruose, kiti suka Lenkijos link. Tvirtus kelius pas kaimynus pramynę pasienio savivaldybių gyventojai įsitikinę, kad į Lenkiją jiems pigiau apsipirkti visada apsimokės, net jeigu valiutos ir susilygintų.

REKLAMA
REKLAMA

Aukso amžius, kai Lenkijos zloto kursas buvo nukritęs iki neregėtų žemumų, jau praeityje. Bet ir dabartinis lito ir zloto santykis daugumai lietuvių nuotaikos negadina. Spalio 28 d. už 100 litų buvo galima nusipirkti 121,70 zloto.



Taupyti padeda patirtis

REKLAMA

Pasak nuolat Lenkijoje mielai apsiperkančių marijampoliečių, vien tai, kad lito kursas vis dar aukštesnis, įkvepia važiuoti pas kaimynus. Kitas pliusas - mėsos gaminiams, duonai, pyragams Lenkijoje taikomas 7 proc. pridėtinės vertės mokestis. Trečias - pigesniais produktais prekiaujančios konditerijos bei kulinarijos cechų, mėsinių parduotuvės. Ketvirtas - būtina žinoti, kur pigiau pirkti. Pieno produktų pirkti labiausiai apsimoka „Biedronkos” („Boružėlė”) tinklo parduotuvėse, rūkytų mėsos produktų - „Lidl” prekybos centruose. O šviežios mėsos reikia ieškoti specializuotose mėsinių parduotuvėse. Prekybos centruose mėsa pardavinėjama tik sufasuota ir dėl to yra brangesnė, o mėsinėse ji sveriama, didesnis pasirinkimas.

REKLAMA
REKLAMA

„Tiesiog reikia žinoti, kur ir ką pirkti ir kiek pirkti, kad atsipirktų. Nesistebiu, kad ne vienas atsitiktinis pirkėjas grįžta nusivylęs”, - sakė ne vienus metus Lenkijoje pigiau apsiperkantis lazdijietis. Lietuvis ir jo šeima pamiršo, kada Lietuvoje pirko mėsos bei rūkytų dešrų. Brangiausiai rūkytą dešrą jis perka po 17 zlotų (apie 14 litų) už kilogramą, pigiausiai - po 8 ar 9 zlotus (6,5 arba 7,5 lito). „Lietuvoje už tokį pat kiekį ir tokios pat kokybės gaminį mokėčiau maždaug 10 litų brangiau”, - tvirtina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pradžiugina ir šunį

Lazdijietis neatsidžiaugia galintis Lenkijoje pigiau nupirkti kaulų ir savo šuniui. Kaulų savo augintiniui jis perka didelį kiekį, galėtų ir mažiau, nes kaina nuo kiekio nepriklauso, bet nenori per dažnai važinėti. „Pigiausiai pas mus kaulų gaunu pirkti už 2,90 lito, tuo tarpu Lenkijoje kilogramas šuns skanėsto kainuoja vos 30 grošų (24,6 cento). Maistas augintiniui man atsieina per 30 kartų pigiau”, - džiaugiasi Lenkijos ir Lietuvos maisto produktų kainų santykį gerai perpratęs ūkininkas.

REKLAMA

Visų produktų jis stengiasi nusipirkti daugiau, nes dažnai važinėti automobiliu į Lenkiją taupantiems nebeapsimoka. Prieš kelis mėnesius lietuviai ne tik pigiau nusipirkdavo maisto, drabužių, daržovių, bet ir prisipildydavo automobilių bakus pigesnių degalų. Pastaruoju metu naftos produktų kainos Lenkijoje ir Lietuvoje susilygino.

REKLAMA

Virėjų išganymas

Maitinimo įstaigą įkūrusi marijampolietė Elė vienai viešajai įstaigai tiekia maistą. „Norėdamas pasiūlyti prekę pigiau, turi pats nuolat galvoti, kur įsigyti jai reikalingų produktų pigiau”, - sakė moteris. Viena iš išeičių yra Lenkija. Lenkijoje ji perka tik tai, kas apsimoka. O apsimoka, anot Elės, daug kas. Iš Lenkijos į savo valgyklą ji vežasi rūkytų mėsos gaminių, vištienos, sulčių, vaisvandenių, sviesto, varškės, aliejaus, prieskonių ir kitų maistui gaminti reikalingų produktų. Kai kurių produktų Lenkijoje ji įsigyja vos ne perpus pigiau. „Netiesa, kad lenkiškas maistas yra prastesnis”, - įsitikinusi kulinarė. Anksčiau ji Lenkijoje pirkdavo ir daržoves, bet dabar nebeapsimoka. Kainos esančios panašios.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Marijampolietė pirkti maisto važiuoja į Suvalkus. Iki Suvalkų nuo Marijampolės beveik toks pat atstumas kaip iki Kauno. Apsipirkti ji važiuoja vieną ar du kartus per savaitę. „Lietuvių antplūdis prie prekybos centrų baigėsi, bet kad jie nebevažiuoja čia apsipirkti - netiesa”, - tvirtino moteris.

REKLAMA

Lenkija kūdikiams palankesnė

Visos kūdikius auginančios mamos iš Lenkijos grįžta apsikrovusios sauskelnių pakais. Nuo kiekvieno pako mamos sutaupančios po 14-20 litų. „Vieno pako sauskelnių mums užtenka pusantros savaitės. Galite suskaičiuoti, kiek sutaupau per mėnesį ir kiek sutaupysiu per metus”, - neslėpė jauna marijampolietė. Lenkijoje savo atžalai ji perka mišinukų, tyrelių - tokiomis kainomis jų pas mus pasitaiko tik per išpardavimus. Pigesnės esančios ir higienos prekės, kūdikių drabužiai. Pirkti kur kas pigesnių sauskelnių į Lenkiją važiuoja slaugomus ligonius turintys žmonės.

REKLAMA

„Anksčiau visų vaistų pirkdavau Suvalkuose. Dabar apsimoka pirkti tik pačių lenkų pagamintų vaistų, vitaminų, maisto papildų”, - pasakojo pensininkė. Į Lenkiją apsipirkti ji važiuoja su keliais kaimynais vienu automobiliu.

Niekam ne paslaptis, kad iš Lenkijos į Lietuvą atvežtas tualetinis popierius čia pabrangsta beveik dvigubai. Prieš šventes pasienio savivaldybių gyventojai važiuoja nusipirkti šventinių atributų, kurie pas mus atpinga tik per akcijas. Ne išimtis ir artėjančios Vėlinės. Žvakės ir dirbtinės gėlės čia esančios kur kas pigesnės. „Už 17 zlotų (apie 14 litų) nusipirkau maždaug trijų litrų stiklainio dydžio žvakę”, - sakė pažįstama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų