Fiksuotas ginčų su draudikais augimas, nesutarimų su bankais skaičius reikšmingai mažėjo, o su kitais finansų rinkos dalyviais – beveik nepakito, pirmadienį pranešė LB.
„Išnagrinėtų ginčų skaičius atspindi finansinių paslaugų augimo dinamiką (...). Vienas svarbiausių mūsų prioritetų ir toliau yra ginčo šalių taikinimas, kuris ne tik taupo laiką, mažina ginčų nagrinėjimo išlaidas, bet ir leidžia išsaugoti konstruktyvius finansų rinkos dalyvių ir jų klientų santykius“, – pranešime sakė LB Teisės ir licencijavimo departamento direktorius Arūnas Raišutis.
2024 metais pasiektas 161 taikus susitarimas, dėl jų į Lietuvos banką besikreipusiems vartotojams buvo išmokėta beveik 395 tūkst. eurų – 20 proc. daugiau nei užpernai.
Beveik pusė visų LB išnagrinėtų ginčų buvo dėl nesutarimų su draudikais – 371, arba 35 proc. daugiau nei 2023-ais. Šalys dažniausiai ginčijosi dėl turto, privalomojo transporto priemonių ir kasko draudimo išmokų. Ginčų dėl draudimo, susijusio su transporto priemonėmis, skaičius buvo didžiausias per pastaruosius penkerius metus.
LB teigimu, bendram nesutarimų su draudikais skaičiaus augimui įtakos turėjo didėjęs sutarčių skaičius ir ekonominės, meteorologinės bei kitos priežastys.
Ginčai tarp bankų ir vartotojų pernai sudarė 41 proc. visų ginčų. LB išnagrinėjo 307 nesutarimus – 22 proc. mažiau nei 2023 metais. Daugiausia nesutarimų kilo dėl mokėjimo paslaugų, jie sudaro 90 proc. visų su bankais kilusių ginčų.
Tuo metu vartotojų nesutarimų su kitais finansų rinkos dalyviais, pavyzdžiui, elektroninių pinigų įstaigomis, draudimo brokerių įmonėmis, skaičius išliko panašus kaip užpernai ir siekė 73 (2023 metais – 71).
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!