Atlikusi tyrimą, Lietuvos banko Priežiūros tarnyba nustatė, kad UAB „Rentija“ ir R. Lenčiauskas yra sutartinai veikiantys AB „Linas“ akcininkai. Konstatuota, kad šiuos asmenis sieja ilgalaikiai komerciniai santykiai, taip pat didelės vertės sutartiniai įsipareigojimai. Atsižvelgiant į tai, padaryta išvada, kad 2012 m. gegužės 8 d., UAB „Rentija“ įsigijus 1 923 120 vnt. AB „Linas“ akcijų, UAB „Rentija“ ir R. Lenčiauskas, kartu veikdami, įgijo akcijų, suteikiančių iš viso 42,57 procento balsų AB „Linas“ visuotiniame bendrovės akcininkų susirinkime. UAB „Rentija“ ir R. Lenčiauskas privalomo oficialaus siūlymo supirkti likusias AB „Linas“ balsavimo teises suteikiančias akcijas nepateikė, todėl pažeidė Vertybinių popierių įstatymą.
Nagrinėdama šio teisės pažeidimo bylą ir priimdama nutarimą, Lietuvos banko valdyba atsižvelgė į tai, kad pažeisti AB „Linas“ smulkiųjų akcininkų interesai, o pažeidimas trunka nuo 2012 m. gegužės 8 d. Atsižvelgta ir į tai, kad veikdami kartu ir įgiję AB „Linas“ kontrolę asmenys siekė išvengti išlaidų, susijusių Vertybinių popierių įstatyme nustatyto reikalavimo pateikti privalomą oficialų siūlymą supirkti likusias balsavimo teisę suteikiančias bendrovės akcijas įvykdymu. R. Lenčiauskas Vertybinių popierių įstatymo 31 straipsnį pažeidžia ne pirmą kartą – nutarimo priėmimo dieną nėra įvykdęs įsiteisėjusio teismo sprendimo pateikti privalomą oficialų siūlymą.
Atsižvelgiant į tai, kad UAB „Rentija“ ir R. Lenčiauskui pareiga pateikti privalomą oficialų siūlymą kilo 2012 m. gegužės 8 d., atsiliepti į šį pasiūlymą galės asmenys, kurie šios pareigos atsiradimo dieną buvo AB „Linas“ akcininkai. R. Lenčiauskas ir UAB „Rentija“ solidariai atsako už pareigos teikti ir įgyvendinti privalomą oficialų siūlymą įgyvendinimą.
Nuo 2012 m. gegužės 8 d. laikoma, kad UAB „Rentija“ ir R. Lenčiauskas yra netekę visų balsų, kuriuos jiems suteikia nuosavybės teise turimos AB „Linas“ akcijos, todėl teisme gali būti ginčijami AB „Linas“ visuotinių akcininkų susirinkimų, vykusių po 2012 m. gegužės 8 d., sprendimai.