Galų gale žemiau nulio nukritęs termometro stulpelis džiugina žiemos pramogų entuziastus. Keli laipsniai žemiau nulio leidžia mėgautis gausiu sniego sluoksniu ir sudaro puikias galimybes slidinėjimo trasas padengti papildoma dirbtinio sniego danga. Lietuvoje nėra daug slidinėjimo trasų. Teturime vienintelę mūsų krašte dengtą, kur galima slidinėti lauke esant ir pliusinei temperatūrai. Natūralias slidinėjimo trasas kaimynai latviai išvystę kur kas geriau. Kai kurios skaičiuoja dešimtmečius, o jų darbuotojai puikiai išmano, ką pasiūlyti ekstremalaus poilsio mėgėjams ir jų šeimų nariams. Įvairiems poreikiams Latvijoje yra per tris dešimtis puikiai slidinėti paruoštų kalnų, įvairaus sudėtingumo trasų, skaičiuojant ir ne itin tinkamus turizmui kalnus, jų šalyje galima suskaičiuoti apie penkias dešimtis. Kiekviename kalne paruoštos įvairaus sudėtingumo trasos mokantiesiems, atskiros trasos arba aikštelės vaikams ar pradedantiesiems. Seniau veikiančiuose kalnuose atskirai įrengti treniruočių kalnai, o nemėgstantiesiems kalnų slidinėjimo – distancinio slidinėjimo trasos.
Sigulda – prieglobstis ekstremalams
Daugiau patyrusiesiems būtų galima rekomenduoti Siguldos regioną. Tokie kalnai kaip Ozolkalns ir Zagarkalns ne tik greta, bet ir turi bendrą infrastruktūrą bei bendrus bilietus, tad pasikėlus į vieną, galima naudotis dviejų skirtingų kalnų trasomis. Siguldos Kakiškalns ir Pilsetos kalnų trasose yra veiklos turintiesiems nemenkos patirties. Siguldos ir Cėsio kelyje tarp šių miestų ir jų rajonuose yra keliolika išvaizdžių trasų, kur greta kalno rasite puikią infrastruktūrą, vietas poilsiui. Jeigu kompanijoje bus nemėgstančiųjų sniego, šalčio ir kalnų, jais taip pat bus pasirūpinta. Ne vienas kalnas didžiuojasi turintis ką pasiūlyti mėgstantiesiems ramų šeimyninį poilsį (jaukūs maži viešbutukai, SPA ir kt.). Trasų gausybė Madonos regione itin didelė slidinėjimo trasų koncentracija. Šiame regione yra aukščiausias Lido kalnas. Jei šio kalno slidinėjimo trasą jau išbandėte, netoliese rasite dar per 10 kalnų. Visą informaciją apie šio ir kitų regionų slidinėjimo kalnus galima rasti portale www.slalom.lv. Jame pateikiama informacija apie visas slidinėjimo trasas Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Svarbiausia, kad galima sužinoti ne tik kontaktinę informaciją, bet ir pamatyti trasų vaizdus. Tad planuojant kelionę iškart aišku, kuriose trasose sniego patrankos veikia visu pajėgumu, ar trasose pilna klientų, ar jose galėsite laisviau slidinėti. Taip pat įsitikinsite, ar tenkina trasų statumas, sudėtingumas, infrastruktūra.
Temperatūra nelepina
Tikrieji žiemos sporto entuziastai ir organizuojantieji sniego pramogas susirūpinę: permainingi orai neleidžia planuoti žiemos iškylų. Tam, kad būtų galima gaminti dirbtinę sniego dangą, užtektų vos 4 laipsnių šalčio, kuris tęstųsi vos kelias dienas, tačiau tikrasis slidinėjimo sezonas gali būti planuojamas, kai temperatūra žemiau nulio (apie minus 10) laikosi ilgiau nei dvi savaites, o šiomis dienomis oras itin nepastovus.
Pramogos neslidinėjantiesiems
Dažnai slidininkų kompanijas lydi draugai, nemėgstantys slidžių ir bijantys traumų, šalčio. Pasidomėjęs Latvijos turizmo departamento portale, kiekvienas ras sau atrakcijų, kurioms nereikia slidžių. Ištisus metus laukiantys muziejai, pažintinės programos pilyse su ekskursijų vadovais, bendraujančiais anglų, rusų, vokiečių ir kitomis kalbomis, apsivilkusiais istoriniais kostiumais ir organizuojančiais žaidimus, praskaidrins nuotaiką manantiesiems, kad žiemą pramogos apsiriboja tik SPA centrais ir slidinėjimo trasomis.
Guoda Girdutis