Palangoje vykstančioje aštuntojoje metinėje vadovų konferencijoje „Lūžio taškas“ vienos iš pirmaujančių telekomunikacijų bendrovių Latvijoje vadovas ir valdybos pirmininkas Juris Gulbis Lietuvos verslininkams pristatė „Lattelecom“ plėtros patirtį nuo 2008 m. Šios įmonės pavyzdys rodo, kad net ir ekonominio nuosmukio metu įmonė gali sėkmingai įgyvendinti naujas verslo idėjas ir padidinti savo vertę.
Vadovaujama J. Gulbio, per ketverius metus „Lattelecom“ tapo viena iš geriausių klientų aptarnavimo įmonių Latvijoje ir užsitikrino lyderės pozicijas plačiajuosčio interneto, pay-TV ir IT paslaugų teikimo rinkoje. Šiuo metu bendrovė yra viena iš penkių pelningiausių kompanijų Latvijoje.
2008 metais „Lattelecom“ buvo telefoninio ryšio bendrovė, turinti mažą interneto rinkos dalį ir ką tik pradėjusi siūlyti naują paslaugą – interaktyviąją televiziją. Tuo metu krizė tik prasidėjo, darbo jėgos ir organizacijos išlaidos ėmė sparčiai didėti. Atsižvelgdama į pokyčius pasaulyje ir laikydamasi savo ilgalaikės strategijos, „Lattelecom“ ėmėsi pokyčių, ir, siekdama pagerinti efektyvumą, papildė teikiamų paslaugų portfelį.
„Tuo metu, kai dauguma įmonių sumažino savo verslo apimtis ir pagrindiniu prioritetu laikė radikalų išlaidų mažinimą, mes elgėmės priešingai ir visas pastangas skyrėme turimos pozicijos stiprinimui ir užimamos rinkos dalies didinimui. Peržiūrėjome sąnaudas ir investavome į plėtrą ir paslaugų portfelio didinimą. Tuo pat metu pagrindinį dėmesį ir toliau skyrėme klientams ir maloniam aptarnavimui“, – konferencijoje sakė J. Gulbis.
Dėl šių priežasčių „Lattelecom“ tapo dinamiška, novatoriškomis technologijomis besiremiančia bendrove, kurios klientų skaičius jau artėja prie pusės milijono. Įmonė investavo beveik 32 mln. eurų į optinio tinklo infrastruktūrą.
Šiuo metu „Lattelecom“ optinio interneto greitis, siekiantis iki 500 Mbit/s, pasiekia daugiau nei 420 tūkst. namų ūkių visoje Latvijoje. Latvija yra pasaulio šalių, turinčių didžiausią interneto greitį, penketuke. Interaktyvios, antžeminės ir internetinės televizijos augimas, 2009 m. siekęs tik 3 proc., pastaruoju metu Latvijoje išaugo net 34 proc.