„Atsižvelgiant į visus teisinius aspektus, šalis nusipelno balsuoti dėl euro įvedimo“, - interviu laikraščiui „Dienas Bizness“ sakė G. Kutris.
Jis tikina, kad tada žmonės balsavo dėl stojimo į ES ir į teisinius aspektus ypatingo dėmesio nekreipė. Be to, nebuvo išaiškinta, kad Latvijos prisijungimas prie ES galėtų reikšti nacionalinės valiutos atsisakymą.
Europos plėtros komisaras Andris Piebalgas praėjusią savaitę sakė, kad kalbėti apie referendumą dėl euro įvedimo yra neatsakinga. Jis pabrėžė, kad, prisijungdama prie ES, Latvija įsipareigojo prisijungti ir prie euro zonos.
„Vienintelis dalykas, kuris nebuvo tiksliai aiškus, buvo data“, - sakė komisaras.
Anot jo, užuot kalbėjus apie referendumą, reikia paaiškinti apie prisijungimo prie euro zonos naudą. 70 proc. Latvijos eksporto keliauja į euro zonos šalis, todėl prisijungusi prie bendros valiutos bloko Latvija taptų patrauklesnė eksportui, be to, padidėtų jos ūkio augimas. Taip pat nereikėtų keisti valiutos keliaujant, būtų lengviau lyginti kainas, todėl verslininkai jas daugelyje sričių sumažintų, tikino A. Piebalgas.