Latvijai reikėtų maždaug 500 megavatų naujojoje elektrinėje gaminamos galios, tačiau dėl to dar galima derėtis, pareiškė Latvijos ministras ekonomikos ministras Jurijus Strodas.
Tačiau ministras nekomentavo, kaip buvo laukiama, Lenkijos pareiškimo, kad ji norėtų iš naujosios elektrinės pirkti daugiau nei trečdalį joje gaminamos elektros ir turėti ne mažiau nei trečdalį akcijų būsimame projekte, praneša "Lrt.lt".
J. Strodas teigia, jog konkretūs skaičiai paaiškės vėliau, dabar Latvijai daug svarbiau išsiaiškinti, kurie klusimai bus sprendžiami visų projekto dalyvių bendru sutarimu.
„Visų pirma, šiandien aptarėme dvišalius santykius, o Lenkija yra nepriklausoma šalis ir pati spręs, dalyvauti mūsų projekte ar ne. Mane domina mano šalies pozicija, todėl atvažiavau kalbėtis apie tai, kaip mes kartu bendradarbiausime.
Kalbėjomės apie tai, kokius klausimus reikia spręsti bendru sutarimu. Bendro sutarimo reikia dėl kiekvieno, kas įeis į projektą. Kitas su bendru susitarimu susijęs reikalas – pasitraukimas. Juk elektrinė dirbs mažiausiai 50 metų. Jei po 20 metų vienas kuris nors dalyvis norės išeiti iš projekto, reikia sutarimo, ką darome tokiu atveju“, – teigė J. Strodas po susitikimo su Lietuvos ūkio ministru Vytu Navicku.
Latvijos ministras taip pat pabrėžė, kad Latvija šį projektą vertina ne vien kaip komercinį, bet ir kaip galimybę padidinti energetinę nepriklausomybę.
Nauja atominė elektrinė galėtų pradėti veikti apie 2015 m. ir pagal galimybių studijos rezultatus kainuos nuo 2,5 iki 4 mlrd. eurų.
Elektrinės reaktorių pajėgumas sieks iki 3,2 tūkst. megavatų – ruošiamasi statyti du reaktorius po 1,6 tūkst. megavatų.