Ketvirtadienį pasaulinėje valiutų pagrindinės valiutų poros didelių dieninių pokyčių neparodė, tačiau tai nereiškia, kad kursai stovėjo vietoje. Ryte kiek tvirčiau jautėsi JAV dolerio pirkėjai, tačiau įsidienojus suaktyvėjo pardavėjai.
Europos FTSEurofirst 300 indeksas diena baigė nusileidęs 0.9%. JAV akcijų biržos indeksams Dow Jones ir S&P 500 pavyko pakilti atitinkamai 0.27% ir 0.34%. Naftos žaliavos (WTI) barelio kaina svyravo 86 JAV dolerių prieigose, aukso uncijos kaina kilo ketvirtą dieną paeiliui ir perkopė 1150 JAV dolerių ribą.
Euro ir JAV dolerio valiutų poros kursas ryte pasiekė 1.3280 žemumas, tačiau atšoko ir dieną baigė ties 1.3364 lygiu – 20 p. aukščiau nei trečiadienį. Euro zonos mažmeniniai pardavimai sudarė -0.6%, nors buvo prognozuotas 0.0% pokytis. Vokietijos pramonės augimas tai pat buvo nulinis (prognozuotas 0.7%). Prastos naujienos ir baimės dėl Graikijos bankroto spaudė eurą žemyn. Vieningai Europos valiutai stabilizuotis vakar padėjo Europos centrinio banko (ECB) vadovo J.C.Trichet komentarai. Jis pareiškė, kad tikįs Graikijos atsigavimu, tačiau atsisakė komentuoti sparčiai augančias Graikijos obligacijų palūkanas. Kaip ir prognozuota, ECB nekeitė bazinės palūkanų normos (1.0%). Panaikinti skatinamąsias priemones euro zonoje trukdo biudžeto krizė Graikijoje. Tačiau kai kurių priemonių jau laipsniškai atsisakoma.
Svaro ir JAV dolerio kursas pasistiebė 0.24% iki 1.5277. Svarui išlikti tvirtam padėjo geri ekonominiai duomenys. Halifax būsto kainų indeksas kovo mėnesį augo 1.1% (prognozuota 0.6%). Pramonės produkcijos apimtis rodantis indeksas paaugo 1.3%, nors buvo laukiamas 0.7% didėjimas. Anglijos centrinio banko posėdis praėjo be staigmenų. Bazinės palūkanos (0.50%) ir aktyvų pirkimo programa (200 mlrd. svarų) liko nepakeisti. Šiandien bus skelbiamas D.Britanijos gamintojų kainų indeksas.
JAV dolerio ir Japonijos jenos valiutų poros kursas vakar prekybą baigė praktiškai nepakitęs ties 93.37 lygiu. Prekybos metu kursas buvo nusileidęs iki 92.83 lygio. Vakar ryte buvo skelbiama nemažai ekonominių duomenų iš Japonijos. Pramonės mašinų užsakymų sumažėjo 5.4%, nors buvo prognozuotas 3.8% augimas. Einamosios sąskaitos perviršis sumažėjo nuo 1.71 trln. iki 1.12 trln. jenų (prognozuotas kritimas iki 1.25 trln.). JAV vakar tradiciškai buvo skelbiamas savaitinis bedarbių paraiškų skaičius (460 tūkst.), kuris buvo kiek prastesnis nei lauktas (434 tūkst.).
Rinkos dalyvių dėmesys taip pat krypo į Kiniją ir galimą juanio revalvaciją. Anot ekspertų, apie sprendimą padidinti juanio vertę Kinija gali pranešti jau artimiausiomis dienomis. Šią savaitę Kinijoje viešėjo JAV iždo sekretorius T.Geithner, tuo tarpu Kinijos prezidentas Hu Jintao JAV laukiamas ateinančią savaitę. Labiausiai tikėtina, kad būtent šio vizito metu bus paskelbtas sprendimas. Kinija jau kurį laiką yra spaudžiama stiprinti juanį. Labai tikėtina, kad Azijos galiūnė pritarė 2-4% juanio kurso padidinimui. Jei Kinija būtų prieš, tai jau būtų garsiai visiems pareiškusi. Tokia šios valstybės politika. Juanio revalvacija butų naudinga jenai, neigiamai veiktų JAV dolerį.