• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karolina Stažytė

Jūsų namų vaistinėlėje užsiliko maisto papildų? O galbūt sirgote ir buvote prijungtas prie lašelinės ar gydėtės vaistų injekcijomis? Kur dėti panaudotus medicininius prietaisus bei vaistiniams preparatams nepriskirtus maisto papildus? – toks klausimas iškilo tauragiškei Loretai, kai jos atneštų panaudotų lašelinių sistemų bei švirkštų nepriėmė viena Tauragės vaistinių. Atsakymo teko ieškoti ilgai.

REKLAMA
REKLAMA

Vaistų, kurių galiojimo terminas pasibaigęs, nevalia mesti į bendrą komunalinių atliekų konteinerį. Žinodama tai, Loreta iškraustė namų vaistinėlę ir nebereikalingą jos turinį nunešė atiduoti į vieną Tauragės vaistinių. Ten moteris sužinojo, jog maisto papildus, tokius kaip askorutinas bei gerosios bakterijos, ir lašelinių infuzijas (sistemas) teks neštis atgal į namus. Kur juos dėti? Juk viena iš lašelinių dalių – adatėlės, kurios gali būti užkrėstos sergančiojo kraujo ląstelėse glūdėjusiomis bakterijomis ar virusais. Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai tikriausiai žino, ką patarti tauragiškei Loretai.

REKLAMA

Susisiekiau su šios institucijos ryšių su visuomene skyriaus vedėja Giedre Maksimaityte. Ši patvirtino, jog vaistinėms pridera priimti tik vaistinius preparatus ir nukreipė pasikalbėti su Migle Domeikiene, Vaistinių ir farmacijos specialistų skyriaus vedėja. Anot G.Maksimaitytės, panaudotų medicininių prietaisų neturėtų čiupinėti bet kas – jie turėtų būti utilizuoti specialia įranga.

REKLAMA
REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos atstovės nurodytai M.Domeikienei klausimas taip pat pasirodė įdomus. Moteris nežinojo tikslaus atsakymo ir, kaip įprasta valstybinėse institucijose, nukreipė pasiteirauti kitų.

– Vaistinės privalo priimti tik vaistinius preparatus. Maisto papildai tokiais nėra laikomi. Dėl jų reiktų kreiptis į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą (VMVT). O dėl medicininių preparatų, manau, į Aplinkos ministeriją. Juk lašelinėse gali būti likę ligonio kraujo. Štai ligoninės turi specialias sutartis su atliekų tvarkytojais. Jie surenka panaudotus švirkštus ir pan. Ką daryti namie besigydžiusiam žmogui – nežinau, – informaciją pateikė M.Domeikienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jos nurodymu pirmiausia susisiekiau su VMVT atstove spaudai Jurgita Savickaite. Šiai klausimas taip pat pasirodė labai įdomus. Atsiprašiusi, jog pasakyti nieko konkretaus šiuo metu negali, moteris pažadėjo perskambinti vėliau. Susisiekusi po poros valandų atsakymo ji nepateikė, o, nieko tikriausiai nenustebinsiu, patarė pasikalbėti su kitu specialistu.

REKLAMA

Kreipiausi į VMVT Maisto skyriaus vedėją Aušrą Išarienę. Atsiliepusi specialistė penketą minučių pasakojo apie saugius ir nesaugius maisto produktus, o galiausiai konstatavo tai, kad maisto papildus galima priskirti maisto produktams. Pasenę jie, kaip ir maisto atliekos, turėtų keliauti į bendrą komunalinių atliekų konteinerį. Paprasta kaip dukart du.

REKLAMA

Beliko išsiaiškinti dėl medicininių prietaisų – panaudotų lašelinių ar naujų su vaistais, kurių galiojimo terminas pasibaigęs. Per valandos rinkau gal keturių ar penkių Aplinkos ministerijos specialistų telefono numerius, bet niekas ragelio nekėlė. Galiausiai pavyko susisiekti su Atliekų valdymo skyriumi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Tiksliai atsakyti negaliu, bet panaudotus medicininius prietaisus ar įrankius, mano nuomone, reikia atiduoti atliekų tvarkytojui, – tiek tegalėjo pasakyti šio skyriaus vyr. specialistė Saulė Deveikytė.

Tauragėje komunalines atliekas tvarko Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras (TRATC).

– Priimame visus vaistus, kurių galiojimo terminas pasibaigęs. Ir maisto papildus. Ir panaudotus medicininius prietaisus. Jų pristatymas gyventojams nekainuoja. Medicinines atliekas sudedame į atskiras dėžes ir pagal susitarimą atiduodame utilizuoti specialiai tuo užsiimančiai įmonei – „Toksikai“ ar „Žalvariui“, – paaiškino TRATC direktorius Leonas Leikus.

Pusdienio informacijos paieškos reziumė – pasenusius vaistinius preparatus priima vaistinės, panaudotus medicininius prietaisus ir įrankius – TRATC Didžiųjų atliekų surinkimo aikštelėje, o maisto papildus galima mesti į šiukšlinę. Bent jau taip sako iki tol su tokia situacija nesusidūrę (keistoka, ar ne?) Lietuvos Respublikos ministerijų specialistai.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų