Indijoje izoliacijos priemonės buvo įvestos kovo 25 dieną ir turėjo galioti iki balandžio 14-osios, tačiau šalies ministras pirmininkas Narendra Modi antradienį paskelbė, kad jos pratęsiamos iki gegužės 3 dienos.
Ekonominis aktyvumas Asamo ir Dardžilingo regionuose buvo sustabdytas prieš arbatos derliaus nuėmimo sezono pradžią, pažymi britų leidinys.
Pirmieji dardžilingo rūšies arbatos lapeliai, kurie taip pat vadinami „arbatos šampanu“, buvo prarasti, nes jau yra per dideli ir netinka gamybai, aiškina augintojai.
„Prarasime didelį derliaus kiekį, – pareiškė Indijos arbatos tarybos pirmininkas Prabhatas Bezboruahas. – Daugelis ūkių susiduria su dideliais sunkumais.“
Šalies vyriausybė skelbė, jog arbatos gamybai bus suteiktas ypatingos svarbos sektoriaus statusas ir apribojimai nebus taikomi, tačiau Asamo ir Dardžilingo valdžia nesugebėjo išduoti būtinų leidimų, kad ūkiai galėtų tęsti veiklą.
„Pirmasis dardžilingo derlius prarastas ir, jeigu artimiausiu metu neatnaujinsime darbo, neteksime ir antrojo“, – įspėjo bendrovės „Warren Tea“ prezidentas ir Indijos arbatos gamintojų asociacijos pirmininkas Vivekas Goenka.
Arbatą auginančiose Afrikos šalyse, įskaitant Keniją, dėl pandemijos sutriko produkcijos vežimas nuo ūkių iki uostų, pranešė žaliavų duomenų bendrovės „Mintec“ analitikas Ibi Ibonidoye.
Jis mano, jog arbatos pasiūla pasaulyje per kitus tris–šešis mėnesius bus ribota. Vien Indija praras 150 tūkst. tonų arbatos, o tai sudaro 10 proc. gamybos.
Kenijos valdžia praėjusią savaitę paskelbė trims savaitėms įvedanti apribojimus, kurie taikomi ir Mombasos uostui, iš kurio eksportuojama arbata.
Be to, gamyba buvo laikinai sustabdyta Šri Lankoje, kai saloje buvo įvesta komendanto valanda. Tačiau gamyba čia jau buvo atnaujinta.
Nerimas dėl pasiūlos sumažėjimo paskatino prekiautojus padidinti perkamus arbatos kiekius ir formuoti atsargas, rašo „The Financial Times“.
Arbata buvo vienas iš tų produktų, kuriuos žmonės itin aktyviai pirko prieš karantino priemonių įvedimą.
Tyrimų bendrovės „Nielsen“ duomenimis, arbatos pardavimai Didžiojoje Britanijoje kovo 21 dieną pasibaigusią savaitę, palyginti su metais anksčiau, pašoko 55 procentais.