• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kalbėdami apie vaistų kompensavimo tvarką,valdžios vyrai tikina, jog ją  būtina keisti esą dėl to, kad naujoji tvarka padės kovoje prieš  farmacininkų godumą. Esą vaistų kainos dabar yra per didelės ir pakeitus vaistų kompensavimo tvarką ši problema išsispręs. Tačiau panašu, kad dėl valdžios priimtų sprendimų suplonės ne farmacininkų, o pacientų piniginės. Į „Šiaulių naujienų“ redakciją atėjęs šiaulietis Vytautas Radavičius pateikė jam būtinų vaistų kraujospūdžiui reguliuoti įsigijimo kvitus. Be didelių analizių ir skaičiavimų aiškiai matyti, kad dabar vaistai šiauliečiui kainuoja maždaug 4 kartus brangiau nei prieš keletą mėnesių. Keisčiausia tai, kad vaistai pacientui pabrango dar liepos mėnesį, o naujasis kompensuojamų vaistų kainynas įsigalios tik rugsėjo 11–ąją.

REKLAMA
REKLAMA

Vaistai pabrango daugiau kaip keturis kartus

Šiauliečiui Vytautui Radavičiui būtini vaistai kraujospūdžiui reguliuoti. Liepos pabaigoje, kaip ir anksčiau, vyras nuvyko į vaistinę įsigyti reikiamų vaistų ir sužinojo, kad jie pabrango net keturis kartus. Tiksliau – ne vaistai pabrango, o sumažėjo valstybės kompensuojama dalis gydytojo skirtiems vaistams ir šiauliečiui teko už juos sumokėti maždaug keturis kartus brangiau.

REKLAMA

„Vaistus pirkau toje pačioje vaistinėje, kaip ir anksčiau. Ant kvito aiškiai parašyta, kad vaistai kainuoja tiek pat, kiek ir prieš tris mėnesius, – 95,22 lito. Kaip ir anksčiau, taip ir dabar, ant kvito rašo, kad valstybė kompensuoja 80 procentų vaistų kainos. Skirtumas tik tas, kad balandžio mėnesį ir anksčiau už vaistus mokėdavau 9,22 lito, o liepos mėnesį – jau 37,17 lito“, – sakė V. Radavičius.

REKLAMA
REKLAMA

Nustebęs vyras vaistininkės paklausė, kodėl jam reikia tiek daug mokėti. Pasiteiravo, gal vaistai pabrango. Tačiau galvą papurčiusi vaistininkė pasakė, kad ne vaistai pabrangę, o kompensuojama mažiau, todėl ir už vaistus teks mokėti brangiau.

„Maniau, kad tvarka tobulinama tam, kad ligoniams būtų geriau, o pasirodo, kad dabar valdžia pasiruošusi ligoniams paskutines kelnes numauti“, –  piktinosi vyras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vaistas pabrango, nes nebeliko nuolaidų?

Kodėl kraujospūdį  reguliuojantys vaistai, pirkti toje pačioje vaistinėje ir, atrodo, identiškomis sąlygomis, staiga pabrango net keturis kartus, paklausėme Sveikatos apsaugos ministerijos atstovų. Keista tai, kad liepos mėnesį vaistus vyras pirko galiojant senajam kompensuojamų vaistų kainynui, kuris galiojo ir balandžio mėnesį, ir vis dar galioja, nes naujasis kainynas įsigalios tik rugsėjo 11-ąją.

REKLAMA

Į raštu pateiktus klausimus atsakymą gavome tik kitą dieną pasibaigus „valdiškam“ darbo laikui, todėl pasitikslinti, kodėl ministerijos atstovai nesugebėjo paaiškinti kainų padidėjimo, nebegalėjome.

„Iš jūsų pateiktų duomenų galima daryti tik prielaidą, kad balandžio mėnesį šiam vaistui buvo taikyta didelė nuolaida priemokai, todėl ji buvo 9,22 lito, o vėliau ji buvo ženkliai sumažinta ir pacientui teko primokėti 37,17 lito, nors ir čia yra pritaikyta nuolaida maksimaliai leistinai 2009 metų Kompensuojamų vaistų kainyne nurodytai priemokai“, – rašoma Sveikatos apsaugos ministerijos Ryšių su visuomene skyriaus vedėjos Giedrės Maksimaitytės atsakyme.

REKLAMA

G. Maksimaitytė  paaiškina, kad šiuo metu Sveikatos apsaugos ministerija neturi teisinių  svertų reguliuoti priemokų dydį.

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė paaiškino, kad vaisto kaina susideda iš vaisto gamintojo kainos Lietuvai, didmeninio platinimo antkainio, vaistinės antkainio ir pridėtinės vertės mokesčio. O kompensuojamo vaisto kaina pacientui, arba kitaip vadinama paciento priemoka, susidaro iš kainos atėmus valstybės kompensuojamą vaisto kainos dalį (bazinę kainą) ir įvairių nuolaidų. Nuolaidas gali taikyti tiek vaisto gamintojas, tiek platintojai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų