• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Meškerė užmesta, dabar lieka laukti, ar kas nors užkibs. Nekilnojamojo turto (NT) vystytojai, statytojai ir būstų pirkimą finansuojantys bankai po truputį kelia galvas ir vos ne kiekvieną savaitę praneša apie naujus gyvybės ženklus NT rinkoje. Tačiau pastaroji vis dar primena komos ištiktą žmogų, kurį vis bando prakalbinti, išjudinti artimieji, nors pats ligonis po sunkios traumos blaškosi tarp dviejų pasaulių.

REKLAMA
REKLAMA

NT rinkoje naujų bankrotų tikimybė jau sunkiai tikėtina, tačiau naujus projektus taip pat galima suskaičiuoti ant rankų pirštų. Vis dėlto įvairūs ekspertai, bankų atstovai vis garsiau kalba, kad būsto kainų dugnas pasiektas ir tolesnis kritimas sunkiai tikėtinas. Suprask, žmogau, jeigu tu svarstai galimybę pirkti būstą ir turi stabilių pajamų, tai dabar pats laikas, nes vėliau bus tik brangiau. Tai primena bumo metais nuolat trimituotą frazę, kad NT brangs. Internautai jau kelerius metus ironiškai komentuoja įvairią informaciją apie pokyčius rinkoje fraze „butai brangzzz!“.

REKLAMA

Pagrindinė dabartinių prognozių problema – jas skelbia didesnėmis kainomis suinteresuoti subjektai. Jeigu būstų kainos nebekris, o gal net pakils, vystytojų, statytojų ir bankų kišenės taps pilnesnės. Pavyzdžiui, Lietuvos bankas prognozavo, kad būstų kainos šiemet dar turėtų mažėti dešimtadaliu. Tie patys bankai metų pradžioje kalbėjo apie dar didesnį kritimą.

REKLAMA
REKLAMA

Kas pasikeitė? Iš esmės nieko. Nors Registrų centras pavasarį fiksavo nežymų NT sandorių augimą, tačiau jis sudarė vos kelis procentus. Statybininkai tikina, kad bankai toliau laiko užtvenkę pinigų upelius, o pinigų turi tik didžiosios NT bendrovės. Kelis projektus pradeda ir tie statytojai, kurie turi sukaupę pakankamai savų lėšų, bet tokių yra vienetai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Žinoma, savais resursais statyti, vystyti projektus yra geriausia ir pigiausia, bet klausimas ar įmonės turi sukaupusios pakankamai resursų. Mes šiandien tokių resursų neturime, tad jeigu nerasime finansavimo šaltinio, bus labai sudėtinga kalbėti apie projektų vystymą“, - kalbėjo UAB „Molesta“ generalinis direktorius Stasys Žvinys.

REKLAMA

Bankams, kurie turi perėmę NT turto, finansuoti naujus projektus nėra naudinga. Dažniausiai jų siūlomi būstai yra ne pačiose patraukliausiose didžiųjų miestų vietose, todėl nauji projektai už panašią kainą pirkėjams, jei tokių atsirastų, greičiausiai būtų daug patrauklesni. Vis dėlto statybininkai, kurie išvengė bankrotų giltinės kirčių, turi (net privalo) imtis naujų projektų, nes sėdėti be veiklos ilgiau nebegali, nes beliktų susidėti daiktus ir užkalti duris.

REKLAMA

Statybininkai sutinka, kad artimiausioje ateityje reikės daugiau dėmesio skirti ir naujų projektų reklamai. Daugiau dėmesio reiškia ir daugiau pinigų. Čia greičiausiai laimės tie, kurie gaus finansavimą, o iš savų lėšų besiverčiantys statytojai pirkėjus galės bandyti vilioti mažesne kaina. Įdomu, kokiais dar būdais statytojai ir vystytojai artimiausioje ateityje?

Daugiau informacijos ir komentarų apie naujus NT projektus – www.pinigukarta.lt.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų