• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

,,Lietuvoje kaip ir kitose Baltijos šalyse rezervai alternatyvios energijos gamybai visai neišnaudojami“, – pabrėžė Valstiečių ir žaliųjų partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis, kalbėdamas apie energetines alternatyvas Visagino atominiam projektui.

REKLAMA
REKLAMA

,,Atrodo, jog tie, kurie proteguoja atominės elektrinės statybas Lietuvoje, nusiteikę kenkti valstybei“, – tvirtino jis, apgailestaudamas, kad mūsų šalyje beveik nesirūpinama energijos gamybos iš biokuro plėtra.

REKLAMA

,,Visų pirma atominės elektrinės yra pačios žaliausios,“ – prieštaravo Pasaulio energetikos tarybos Lietuvos komiteto garbės narys, atominės energetikos ekspertas Saulius Kutas.

Tačiau anot jo, Lietuva jau prarado geriausią laiką pradėti naujos atominės elektrinės statybas, o ir dabartinė situacija sukelia nemažai abejonių užsienio partneriams.

REKLAMA
REKLAMA

,,VAE kolektyvas atliko daug parengiamųjų darbų, o tai skatina tikėti projekto sėkme“, – teigia ekspertas. Jis pabrėžė, kad ,,elektrinė reikalinga Lietuvos žmonėms, ir politikai turi pamiršti, kad priklauso partijoms“.  Tikslas turėtų būti vienas  – saugi elektrinė, sakė S. Kutas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Analizuodamas, ar yra alternatyvų atominei energetikai Lietuvoje, jis sakė, jog ,,akivaizdu, kad dėl veikiančių elektrinių senėjimo, dalies sustabdymo, naujų galių statyba neišvengiama“, – sakė jis Seime ketvirtadienį vykstančioje konferencijoje–apskritojo stalo diskusijoje  „Atominė elektrinė ir (ar) energetinė nepriklausomybė“.

Ekspertas, buvęs VATESI vadovas aiškino, kad Lietuva turėtų pasistatyti pakankamai elektros energijos gamybos pajėgumų. Anot S. Kuto, neturėdami jų, būtume tik smulkūs pirkėjai rinkoje, neturintys įtakos jos kainai.

REKLAMA

Tačiau jis teigė, kad nėra ir negali būti tiesiog energetinės nepriklausomybės. ,,Turi būti užtikrintas energetinis saugumas. (...) Energetinį saugumą galima apibūdinti gamybos šaltinių įvairove, integracija, vartotojui priimtinomis kainomis (...) Lietuvai, beveik neturinčiai savo iškastinio kuro, branduolinis kuras yra vienintelė alternatyva, gaminant bazinę elektros energiją“, – sakė S. Kutas.

REKLAMA

Jo teigimu, jeigu sudarytume biokuro, saulės, vėjo, atominių ir kitų elektros gamybos šaltinių lentelę pagal elektros gamybos kainą, pirmautų elektrinės, deginančios naftą, o brangiausios būtų saulės elektrinės. Atominės elektrinės, jo teigimu, užimtų 3 vietą.

S. Kutas pabrėžė, kad kol kas prognozuoti, kokia galėtų būti VAE gaminamos elektros kaina– sudėtinga, nes tai esą priklauso nuo daugelio faktorių. Jis teigė, kad kaina neturėtų būti lemiamas rodiklis priimant sprendimus. ,,Aš manau, kad klausimas, kiek kainuos VAE elektros energija yra nekorektiškas – kas gali pasakyti, kiek po kelerių metų kainuos nafta ar dujos“, – aiškino S. Kutas, tvirtindamas, kad tyrimai patvirtina atominės energetikos konkurencingumą.

Anot S. Kuto, gerai, kad diskutuojama, ar mums reikia atominės elektrinės. Tačiau jis sakė pasigendantis noro girdėti vieniems kitus: esą garsiausiai girdisi atominės energetikos priešininkų balsai, o ,,visuomenės apklausų rezultatai byloja apie žymios dalies gyventojų palankumą“, – teigė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų