Šiuo metu vyksta nemažai diskusijų apie klimato kaitą ir poveikį ne tik žmonėms, bet ir visai gamtai. Mokslininkai mus visus perspėja, jog laukia ne patys gražiausi ir lengviausi laikai, jei nesugebėsime suvaldyti temperatūros pokyčių. Prognozuojama, jog dėl šiltesnio klimato iškris didesnis kritulių kiekis, dėl to padaugės įvairias pasaulio šalis siaubiančių potvynių, o kartais mūsų planeta smarkiai kentės ir nuo ilgų bei alinančių sausrų. Visa tai skamba nekaip, tad nenorint ateityje taikstytis su tokiais ekstremaliais gamtos reiškiniais, tiesiog privalome elgtis atsakingiau su planeta, kurioje gyvename.
Patarimai mažmeninėms įmonėms
Dar prieš kelis metus rūpinimąsi aplinkosauga ir gamta daug kas įvardydavo kaip madų vaikymąsi. Šiandien tai tapo didelių korporacijų filosofija, kurios žino kiek daug įtakos mūsų veikla turi klimato kaitai. Tačiau aplinkosauga prioritetu turi būti ne tik didžiosioms įmonėms, bet ir mažmeninės prekybos atstovams. Visų pirma reikėtų pradėti nuo pokyčių savo patalpose taip rodant sektiną pavyzdį ir savo darbuotojams. Mes gyvename greito vartojimo pasaulyje, kuriame viena prekė keičia kitą. Dėl tokių savo įpročių sukaupiame nemažai šiukšlių. Rūšiavimas šiuo atveju yra tarsi išsigelbėjimas, tad tuo turėtų užsiimti visi įmonės darbuotojai. Kaip skatinamoji priemonė įmonės patalpose turėtų būti pastatyti maži konteineriai skirti popieriui, plastikui ir esant reikalui stiklui. Taip pat verta apsvarstyti ir šiukšlių dėžės, skirtos maisto atliekoms, „apgyvendinimą“ virtuvėje.
Gera mintis – apskritai atsisakyti plastiko naudojimo. Apsižvalgę aplinkui pastebėsite, jog plastikas mus supte supa, nes vandenį geriame iš plastikinių puodelių, o daugelio prekių pakuotė pagaminta iš būtent iš jo. Paskaičiuota, jog vidutinis darbuotojas per metus sunaudoja apie 500 plastikinių puodelių, tad atsisakius jų būtų ne tik sutaupyta pinigų, bet ir rūpinamasi gamta. Jei užsiimate prekyba galite savo prekes pakuoti į ekologiškus maišelius ar tiesiog pasirinkti popierių. Toks įpakavimas nekels tokios grėsmes kaip plastikas ir turės pridėtinės vertės pirkėjų akyse.
Atsakingas energijos vartojimas
Vos įžengę į darbą sujungiame šviesas ir prietaisus visu galingumu, tačiau toks perteklinis vartojimas nieko gero nežada mūsų klimatui. Esant galimybei reikėtų išjungti šviesą ir mėgautis natūraliu apšvietimu, o jei vis dėlto apšvietimas būtinas reikėtų pasirūpinti energiją taupančiomis lemputėmis, kurios tarnauja ilgiau. Nepamirškite patys ir priminkite savo darbuotojams, jog negalima palikti elektros prietaisų budėjimo režime: pradedant kavos aparatu baigiant asmeniniu kompiuteriu.
Pasak vienos Kauno mažmeninės įmonės vadovo, įmonės patalpose pastatyti specialūs maži konteineriai plastikui ir popieriuj, o kartą į mėnesį šiltuoju metų organizuojama diena be automobilio, kai visi į darbą atvyksta dviračiais, viešuoju transportu ar blogiausiu atveju viena mašina keturiese. Būdų, kaip prisidėti prie aplinkosaugos, yra ne vienas ir ne du, o ir jūsų kūrybingumui nėra ribų. Svarbiausia, jog pradėjus taikyti įvairias gamtosaugines priemones savo įmonėje, reikėtų šiuos įpročius „parsinešti“ ir į namus.