Kinijos eksportas ir vidaus vartojimas šiais metais sumažėjo, rašo Qz.com. Taip pat nerimą kelia ir didelės valstybės skolos, o darbo užmokesčiui augti trukdo nykstantis įmonių konkurencinis pranašumas.
Kaip rašo naujienų portalas, Kinijos prezidentas Xi Jinpingas antradienį pareiškė, kad nerimauti dar nėra pagrindo.
„Kinijos Vyriausybė viską kontroliuoja“, – teigė jis.
Pasak šalies vadovo, Kinijos valdžia sąmoningai darė viską, kad sulėtintų ekonominio augimo tempus. Lėtėjanti ekonomika, Xi Jinpingo teigimu, padės išspręsti pagrindines problemas, kurios trukdo Kinijai ilgalaikėje perspektyvoje.
„Ekonominis augimas galėjo būti ir didesnis. Vis dėlto, mes nusprendėme įgyvendinti makroekonominę politiką, kurios dėka sprendžiame struktūrines problemas. Tokiu būdu atnaujinsime ekonomiką“, – dėstė šalies vadovas.
Daugybė ekonomistų jau kurį laiką pastebi, kad Kinijos ekonomika lėtėja pačios šalies pastangomis, tačiau šis pareiškimas buvo pirmasis, nuskambėjęs iš Xi Jinpingo lūpų viešai.
Kinijos Vyriausybė siekia įgyvendinti struktūrines reformas, įskaitant ir komunalinių paslaugų kainų kontrolės mažinimą. Be to, bandoma liberalizuoti palūkanų normas.
Verta atkreipti dėmesį, kad šias reformas nebus taip lengva įgyvendinti. Naujienų portalo teigimu, Kinijos bankai dar yra nepasirengę liberalizuoti palūkanų normas, nes tokie pokyčiai atneštų pastariesiems mažiau pelno. Be to, Kinijos savivaldybės ir valstybinės įmonės yra priklausomos nuo pigių paskolų.
Vis dėlto Kinijos valdžia nusiteikusi optimistiškai. Ji teigia, kad šalies ekonomikos augimas šiais metais sudarys 7,5 proc. BVP.