Pasak jos, rangovą centro statyboms tikimasi išrinkti dar šiais metais.
Kauno meras Visvaldas Matijošaitis sakė, kad tai vienas ambicingiausių miesto projektų.
„Miestas jam atsakingai ruošėsi: viską pradėjome nuo tarptautinio architektūrinės idėjos konkurso, o dabar artėjame prie rangovų paieškų. Lietuva iki šiol neturi tokio lygio erdvių. Tikiu, kad tai bus unikalus objektas, stiprus traukos centras, kuris papuoš Kauną ir taps pagrindine scena aukštosios kultūros renginiams“, – teigė meras.
Pastate suplanuotos dvi salės
Kairiajame Nemuno krante, daugiau kaip 4 ha sklype Žemojoje Fredoje, planuojamas centras iš viso apims 14 tūkst. kvadratinių metrų plotą, stiklu apgaubtas pastatas taip pat turės 8 tūkst. kvadratinių metrų požeminę automobilių aikštelę.
Pasak savivaldybės, statinys turėtų darniai įsilieti į bendrą kairiojo Nemuno kranto reljefą ir derėti su aplink vystoma bei kitapus upės besidriekiančia urbanistine visuma, naujai atgijusios Nemuno salos landšaftu.
Pastate suplanuotos dvi salės. Pagrindinė talpins apie 1,5 tūkst. žiūrovų ir bus pritaikyta klasikinės muzikos koncertams, operetėms bei panašaus žanro natūralios akustikos pasirodymams.
Antroji daugiafunkcė erdvė su atsiveriančiu vaizdu į Nemuną turės iki 700 vietų. Ji bus skirta ne vien koncertams, bet ir konferencijoms, parodoms bei kitiems renginiams.
2017 metais rūmų architektūrinės idėjos konkursą laimėjo „Paleko archstudija“ su įmonių grupės „Be Live“ bendrovės „Baltic Engineers“ komanda.
Vienas projekto autorių Rolandas Palekas vadina šį objektą „pastatu-sala“ bei tikisi, kad jis taps traukos tašku.
„Apskritai Žemąją Fredą matau kaip miesto centro teritoriją. Malonu ir džiugu, kad po tokio ilgo ir kompleksiško darbo projektas, panašu, bus įgyvendintas“, – sakė R. Palekas.
Netoliese jau šį mėnesį prasidės naujo pėsčiųjų tilto statybos. Tai bus pirmoji jungtis tarp Nemuno salos ir Žemosios Fredos.