Kauno savivaldybės Aplinkos apsaugos vedėja Radeta Savickienė sako, kad šiuo metu parke nėra jokios infrastruktūros, todėl takus, poilsio vietas įrengs naujai.
„Planuojama suremontuoti kolektorių, nutiesti taką su apšvietimu, įrengti poilsio erdves“, – komentare BNS teigė ji.
Medinės dangos pėsčiųjų takas prasidės prie naujų prieigų nuo Gričiupio gatvės. Kadangi ši parko dalis turi statų reljefą, joje bus įrengtas neįgaliesiems pritaikytas pandusas. Projektuojamas takas taip pat turės praplatėjimus, skirtus poilsiui, su suoleliais.
Parko teritorija lyjant patvinsta, todėl takas nuo žemės bus pakeltas 15-40 centimetrų, o jo išvaizda bus panaši į tiltą.
„Dėl numatomų projekto sprendinių nebus kertamas nė vienas medis, stengiamasi įsilieti į esamą situaciją“, – rašoma projekto planuose.
Parke numatoma įrengti šešias stacionarias lauko vaizdo kameras, dvi stogines.
Šiuo projektu taip pat numatoma sutvarkyti Gričiupio upelio žiotis – padidinti vandens pralaidumą ir sumažinti potvynio tikimybę, tačiau projektas neišspręs parko patvinimo ir upelio skleidžiamo kvapo problemų.
„Tai didelė problema, kurios viename šiame projekte neįmanoma išspręsti. Galbūt sutvarkius parką visuomenė greičiau išjudins šį klausimą. Svarbus dalykas yra tas, jog aplinkui visą teritoriją yra gausybė nelegalių išvadų, kuriuos pirmiausiai ir reikėtų sutvarkyti“, – teigiama projekto plane.
„Žinome situaciją dėl kvapo ir dėl kitų problemų, tačiau viską sprendžiame po truputį, upelis yra sukanalizuotas aukščiau. Kauno vandenys nepajėgia visų iš karto sugaudyti“, – rašoma dokumente.