Populiarėjančios kalėdinės ir naujametinės kelionės vėl paskatino diskusijas dėl žiemos atostogų įteisinimo. Kai kuriose Europos šalyse žiemos atostogos trunka nuo Kalėdų iki Naujųjų metų. Lietuvoje tokių atostogų ypač pasigenda kelionių agentūros, rašo „15 min.“.
"BPC Travel" duomenimis, palyginus su praeitais metais, keliaujančiųjų kalėdiniu laikotarpiu padaugėjo aštuonis kartus. "Pastebime, kad žiemos švenčių laikotarpiu pamažu įsigali aktyvus poilsis - vis daugiau lietuvių Kalėdas ir Naujuosius metus sutinka svetur", - sakė "BPC Travel" generalinis direktorius Gvidas Aukštuolis. Pasak jo, dažniausiai pageidaujama kelionės trukmė - iki dešimties dienų, tačiau taip pat sparčiai populiarėja savaitgalio išvykos į festivalius, koncertus.
"Tikimės, kad kalėdinės kelionės netrukus, kaip ir visame pasaulyje, taps tradicija. Ypač džiugina tai, kad svarstoma galimybė įteisinti žiemos atostogas", - teigė G.Aukštuolis.
Seimo narys Algis Čaplikas teigė, kad kalėdinės atostogos bus įteisintos po kokių trejų ar ketverių metų. "Dirbti reikia, bet žmogus nėra gimęs vien tam, kad dirbtų ir dirbtų kaip darbinis gyvulys. Žmogus dirba tam, kad galėtų vaikus auginti, jaustų malonumą iš gyvenimo", - teigė A.Čaplikas.
Anot parlamentaro, tarpšventiniu laikotarpiu darbo, išskyrus paslaugų sektorių, nėra. "Civilizuotoje Europoje, į kurią mes integruojamės, apmiršta paslaugų sektorius ir statybos. Valstybės tarnyboje žmonės eina į darbą, bet realiai jie ten nedirba", - vardijo A.Čaplikas. Seimui priėmus jo siūlomą projektą nedarbo dienų laikotarpis tęstųsi nuo gruodžio 25-osios iki kitų metų sausio 2-osios ar 3- iosios. A.Čaplikas siūlo perkelti poilsio dienas, sutampančias su švenčių dienomis, ne į artimiausią darbo dieną, bet į Kalėdų savaitę.
Tačiau Seimas neskuba pritarti tai numatančioms Darbo kodekso pataisoms. Jos svarstomos jau trejus metus. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija tikina, kad įteisinus žiemos atostogas nukentėtų daugelio darbuotojų, gaunančių darbo apmokėjimą už išdirbtą laiką ar pagamintą produkciją, interesai. Žmonės netektų didelės dalies savo pajamų gruodį, o kai kuriais metais ir sausį, nes būtų išleisti priverstinių nemokamų atostogų.
Vincas Grigas