• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors internete ir žiniasklaidoje gausu patarimų, kaip ir kur ieškoti darbo, tačiau ne visi jie konstruktyvūs ir tinkami būtent Lietuvos darbo rinkai. Taigi ką daryti, kad darbo paieškos netruktų mėnesių mėnesiais ir neapkartintų gyvenimo? Pirmiausia aplankykite kuo daugiau darbo paieškos svetainių, pavyzdžiui cvcv.lt, o vėliau remkitės toliau straipsnyje pateiktais patarimais.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje įdarbinimo situacija po truputį gerėja, tačiau apie tikrąsias prognozes, ypač atėjus sezoninių darbų laikotarpiui, numatyti sunku. Lietuvos darbo biržos duomenimis, šių metų gegužės 1 d. šalies teritorinėse darbo biržose buvo registruota 213,4 tūkst. bedarbių ir jie sudarė 11,5 proc. visų šalies darbingo amžiaus gyventojų.

REKLAMA

Gera darbo paieškos pradžia – geras gyvenimo aprašymas

Pirmas žingsnis, kurį turėtumėte žengti – tai pasirašyti gerą CV. Įsivaizduokite savo svajonių darbą ir gyvenimo aprašymą pildykite tarsi bandydami kandidatuoti į išsvajotąją poziciją. Savame CV pabrėžkite, ką geriausiai sugebate. Akcentuokite sukauptą darbo patirtį, o jei jos neturite – išsamiai aprašykite savo veiklą: kokiuose seminaruose, mokymuose dalyvavote, kur atlikote praktiką, o galbūt studijuojate ar studijavote užsienyje.

REKLAMA
REKLAMA

Kitaip tariant, svarbu viskas, ką svarbaus iki šios akimirkos esate nuveikęs.

Internete tiesiog knibždėte knibžda pavyzdžių, kaip parengi gyvenimo aprašymą. Tačiau pernelyg vadovautis šablonais nepatariame. Geriau susikurkite unikalų ir patrauklų CV, subtiliai pažaiskite su spalvomis, šriftu – išskirkite tuos dalykus, į kuriuos darbdavys dėmesį turėtų atkreipti pirmiausia. Remiantis kompanijos „The Ladders“ atliktu tyrimu, vieno kandidato gyvenimo aprašymą darbdavys skaito tik apie 6 sekundes. Daugiausia dėmesio sutelkite į darbo patirties ir asmeninių įgūdžių aprašymą. Antra, gyvenimo aprašyme privalo būti su dalykiška ir kokybiška Jūsų nuotrauka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Motyvacinio laiško rengimo subtilybės

Kartais darbdaviai paprašo atsiųsti ne tik CV, bet ir motyvacinį laišką.Motyvacinis laiškas skirtas tam, kad galėtumėte išsamiau apibūdinti savo išsilavinimą, darbo patirtį bei kompetencijas. Šiuo atveju taip pat netiks pagal šablonus parengtas nuobodus tekstas.

REKLAMA

Labiau sužavėsite unikalumu, nes darbdaviai iš karto pastebi, kuris laiškas rašomas su polėkiu, nuoširdžiai stengiantis, o kuris – „nes reikia“. Mintis dėstykite koncentruotai ir motyvaciniame laiške rašykite tik tai, kas tinka būtent toms pareigoms. Labai svarbu: kiekvienoms pareigoms parenkite naują arba pakoreguokite senąjį motyvacinį laišką. Juk, kas tiko vadybininko pozicijai, nebūtinai tiks ryšių su visuomene specialistui.

REKLAMA

CV siųsti neužtenka

Viena didesnių darbo ieškančių žmonių klaidų – manoma, kad pakaks bet kur siųsti gyvenimo aprašymą ir laukti, laukti, lauki. Darbo paieškai išnaudokite socialiniustinklus ir internetą, susitikę gatvėje pažįstamus, užsiminkite, kad ieškote darbo. Ieškokite asmenų, galinčių Jus rekomenduoti darbdaviui, susirinkite rašytines rekomendacijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Siųskite CV net ir ten, kur darbuotojų šiuo metu neieškoma. Nuneškite CV į patinkančią įmonę asmeniškai, sudarykite įspūdį, kad esate žingeidus ir domitės kompanija. Darbo paieška priklauso tik nuo Jūsų – paprastai darbo ant lėkštutės niekas neatneša ir nepaduoda. Naudokitės visais įmanomais darbo paieškos būdais – kuo labiau stengsitės, tuo greičiau gausite išsvajotąjį darbą.

REKLAMA

Darbo pokalbis

Jei Jums pasisekė ir buvote pakviestas į darbo pokalbį, tinkamai jam pasiruoškite: pasidomėkite įmonės ar organizacijos veikla, padėtimi rinkoje, finansiniais rodikliais. Darbdavius džiugina, kai kandidatai atvyksta atlikę „namų darbus“ ir jiems nebereikia pasakoti, kuo įmonė užsiima, kiek turi padalinių ir panašiai. Atsiminkite, kad nuomonę apie Jus darbdavys gali susidaryti vos per porą minučių, tad blogas pirmasis įspūdis dažnai tampa nesėkmingo darbo pokalbio priežastimi.

REKLAMA

Tvarkinga apranga ir atvykimas į pokalbį laiku – savaime suprantami dalykai, kurių aptarti tikriausiainė nereikia.Taigi darbo paieška – tai iššūkis Jums, kad galėtumėte geriau save pažinti, išsiaiškinti, ko norite, įvertintumėte savo galimybes ir sugebėjimus bei įgautumėte pasitikėjimo savimi.Jei darbo pokalbis buvo nesėkmingas, analizuokite savo padarytas klaidas, trūkumus ir pasistenkite tokių pačių klaidų ateityje nebedaryti. Vieną dieną Jums garantuotai pasiseks.

Emilijus Žukas

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų