• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prancūzijos ekonomika pasaulyje yra penktoji pagal dydį – iš karto už Vokietijos – ir generuoja maždaug penktadalį visos eurozonos BVP, rašoma „Danske Bank“ analitikų apžvalgoje.

REKLAMA
REKLAMA

Šios šalies ekonomika pasaulinės krizės laikotarpį išgyveno geriau nei kai kurios stipresnės ekonomikos – pagrindine to priežastimi tapo ne tokia atvira (lyginant su ta pačia Vokietija) šalies rinka.

REKLAMA

Taip pat prisidėjo ir solidus šalies valstybinis sektorius, išplėtotas viešasis sektorius bei fiskalinė stimuliacija. Palyginimui: Prancūzijos eksportas sudaro maždaug 20 proc. šalies BVP (maždaug pusę eurozonos vidurkio), o jos valstybinis sektorius sukuria net 55 proc. BVP.

Danske Bank analitikai nemato didelių grėsmių Prancūzijos ekonomikai ir artimiausiais metais. Jų nuomone, šalies progresas bus tvarus ir prognozuoja BVP augimą po 2,1 proc. tiek šiems, tiek 2012–iesiems metams.

REKLAMA
REKLAMA

Prancūzijos biudžeto deficitas eurozonos vidurkį viršija (Prancūzijos – beveik 6, eurozonos vidurkis – 4 procentai nuo BVP), o valstybės skolos santykis jį atitinka (apie 114 proc. BVP). Šie metai Prancūzijai bus pažymėti fiskalinės konsolidacijos ženklu, nors pastaraisiais dešimtmečiais

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prancūzija jau išgyveno mažiausiai keletą didelių reformų bei gana aktyvų privatizacijos procesą.

Pagrindinės šalies eksporto rinkos yra čia pat – Europoje. Didžiausios Prancūzijos eksporto partnerės yra Vokietija, Italija ir Ispanija. Maždaug trečdalis Prancūzijos eksporto tenka ne Europai. Pastaruoju metu po truputį ima didėti Prancūzijos eksporto į Azijos regioną dalis, nors istoriškai šis regionas niekuomet nebuvo prancūzų eksportuotojų taikiklyje.

REKLAMA

Didžiulę įtaką Prancūzijos ekonomikai turi turizmas – Prancūzija yra dažniausiai turistų lankoma pasaulio valstybė.

Nors Prancūzija pirmauja Europoje pagal žemės ūkio produkcijos kiekį, pačioje šalyje ši sritis sukuria tik apie 2 proc. BVP ir įdarbina mažiau nei 4 proc. darbingų šalies piliečių. Nedarbo lygis, piką Prancūzijoje pasiekęs pernai sausį (beveik 10 proc.), šiuo metu stabilizavęsis šiek tiek žemiau eurozonos vidurkio. Danske Bank analitikai prognozuoja, kad nedarbo lygis šalyje ir toliau nuosekliai mažės: šiems metams prognozuojamas 9,4 proc., o 2012–iesiems 9,1 proc. nedarbo lygis.

Nekilnojamojo turto rinka, pasaulinės krizės metu šiek tiek smukusi, nesėkmių ruožą jau palikusi praeityje: šiuo metu NT kainos Prancūzijoje vėl pasiekę arba artėja prie visų laikų rekordų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų