Kalbėdami apie pinigus, realistai – praktikai yra linkę sumenkinti minčių pasaulio svarbą, o teoretikai – mąstytojai vargsta darydami sprendimus, gaudami rezultatus ir bandydami daugiau uždirbti, nes tvarkytis praktiniame pasaulyje daug sunkiau nei teoriniame.
Paprastai mes skiriame dvi būsenas: nematerialu ir materialu. Mano mintys, emocijos, norai yra nematerialūs. Mano namas, mašina, stalas, mėsa parduotuvėje materialūs. Viena priežasčių, kodėl žmonės neuždirba daugiau,yra ta, jog jų mintys ir (pasi)tikėjimas, kad tai įmanoma, yra tiesiog per silpnas. Jie nesupranta, jog nuo minčių ir (pasi)tikėjimo stiprumo priklauso sėkmė materialiame pasaulyje. Nematerialus pasaulis taip pat kaip ir materialus gali būti skirtingos kokybės. Pavyzdžiui, vinis yra daug tvirtesnis už kiaušinį. Abu yra materija, tačiau jų tvirtumas skiriasi. Mintys irgi gali būti skirtingo tvirtumo – vieno žmogaus pasitikėjimas savimi gali būti geležinis, o kitas gali nuo menkiausio bakstelėjimo sudužti kaip kiaušinis. Minčių stiprumas gali nuolat keistis, o kuomet šios sustiprėja iki reikiamos ribos, jos labai lengvai virsta veiksmais ir rezultatais.
Pateiksime pavyzdį, kaip keičiasi noro stiprumas. Norite įsigyti batus, iš pradžių noras silpnas – 2 balai. Vėliau, kuomet pamatote patinkantį modelį, noras sustiprėja – 3 balai. O kuomet pamatote nuolaidą nusižiūrėtiems batams – noras jau 4 balai, jis pakankamai didelis, todėl atliekate veiksmą ir perkate batus. Pinigai iškeliavo, batai atkeliavo. Įvyko realūs pokyčiai materijoje, vien dėl to, kad noras ir su juo susijusios mintys tapo stiprios. Jei norite, kad kitų žmonių pinigai atkeliautų jums, tikėjimas savimi ir tuo, ką darote, turi būti kuo stipresnis (kad ir žvelgiant balų sistemoje). Noras gali būti silpnas ir nešiojamas galvoje daugybę metų, o gali būti toks stiprus, jog jį įgyvendiname iš karto. Galime menkai tikėti savo planais ir nešiotis juos metų metus, bet galime jais tikėti taip stipriai, jog viską metame ir tuoj pat juos įgyvendiname.
Dažnai (pasi)tikėjimas yra paremtas išorinėmis aplinkybėmis. Pamatėme kažkokią nišą verslui, pamatėme, jog jis turi didelę paklausą, pasiūlėme rinkai produktą. Kiekvienas šių faktorių stiprina mūsų tikėjimą ir skatina veikti. Tačiau vienam žmogui šie faktoriai gali sukelti didžiulę motyvaciją ir stiprinti mintis, kitas gali likti visiškai abejingas, jo mintys – silpnos. Jis ras šimtus priežasčių, kodėl planas galėtų nesuveikti..
Daug knygų parašyta apie tai, kaip svarbu keisti savo mintis. Tačiau, siekiant pokyčių gyvenime, minties pakeisti neužtenka. Mintys turi būti tokios aiškios ir stiprios, kad nuolat priimtume sprendimus. Kai taip nutinka, išnyksta abejonės, pasirodo rezultatai, atsiranda ir finansinė nauda. Tuomet iš šios tarpinės būsenos lengvai ir galutinai pereiname į materialumo fazę: galime pirkti, veikti tai, ką norime ir keliauti ten, kur norime ir t. t.
Būtent specifinėje tarpinėje būsenoje nematerialios mintys pradeda virsti materija – rezultatais ir pinigais. Kaip norit, kad įvyktų kokia cheminė reakcija, reikia pasiekti tam tikrą temperatūrą, taip ir mūsų mintys turi tiek sustiprėti, kad mes atliktume tai, ką reikia.
Minties stiprumą galite subjektyviai įvertinti 5 balų sistemoje.
1 balas. Turiu kažkokią mintį, bet nelabai ja tikiu, nesigilinu, net nežinau, ar ji teisinga. Tokį žmogų išgirsime sakant:„Duokite darbą su geru atlyginimu ir nekvaršinkite man galvos visokiomis filosofijomis“.
2 balai. Turiu minčių, žinau, kad jos teisingos, gal taip ir reikėtų gyventi ir daryti, bet vis tiek man kyla abejonių. Kartais susimąstau, jog reiktų kažką keisti, labiau stengtis, bet nelabai aišku, kaip ir ką daryti. Neturiu tam daug energijos ir noro. Žinoma, dėl savo neveiklumo kaltę noriu suversti kažkam kitam.
3 balai. Turiu minčių, žinau, kad jos teisingos, kaltų neieškau, žinau, jog pats esu už viską atsakingas.Nutuokiu, ką ir kaip daryti, stengiuosi taip ir gyventi. Turiu noro, abejonių kaip ir nėra, bet vis neišeina pasiekti norimų rezultatų, Daug į save investuoju, daug skaitau ir domiuosi, turiu didžiulį žinių bagažą, tačiau finansinė sėkmė vis neaplanko.
4 balai. Turiu aiškų žinojimą, ką ir kaip daryti, darau, pasiekiu trokštamų rezultatų, kaupiu patirtį. Kartais suprantu daugiau, kartais mažiau, tiesiog dirbu, bandau. Įgyvendinu daug savo idėjų.
5 balai. Absoliučiai tikiu tuo, ką darau ir tuo ką žinau, mano (pasi)tikėjimas toks stiprus, jog lengvai savo idėjomis uždegu kitus. Turiu didelę motyvaciją ir energiją savo sukurtiems planams įgyvendinti. Viskas išeina natūraliai ir savaime. Galiu padaryti tokius darbus, kurie kitiems atrodo neįmanomi.
Kuomet iš 3 balų pereiname į 4 balus, prasideda veiksmai ir rezultatai. Svarbiausiomis savybėmis dabar tampa atkaklumas, valia, užsispyrimas, noras nugalėti, (pasi)tikėjimas savimi. Galima veikti ir neturint visų šių savybių, tačiau tuomet rezultatai nebus tokie, kokių tikimės, trūks motyvacijos. Juk su 1,2,3 balų stiprumo mintimis žmonės irgi kažką dirba ir veikia, tačiau geresnių nei vidutiniai rezultatai nepasiekia. Sunkiausia gyventi žmonėms su 3 balų stiprumo mintimis, nes jos teisingos – jie žino, kaip viskas turėtų būti, bet tam tikri vidiniai blokai neleidžia priimti reikiamų sprendimų. Jie jaučia, jog yra kažkur visai šalia savo tikslų, bet vis negauna to, ko norėtų.
Pateiksime keletą pavyzdžių. Geriau žvirblis rankoje, nei briedis girioje. Šiuo posakiu liaudis tarsi nori pasakyti, jog geriau truputis užtikrinto tikėjimo nei daug silpno tikėjimo ir nežinios. Visi žino, jog geriau uždirbti mažiau, bet reguliariai negu daugiau, bet neaišku kada, kur ir kaip. Daugelis žmonių tiesiog negali gyventi nežinomybėje, todėl nerizikuoja ir geriau renkasi tai, kas aišku ir patikrinta. Patekus į nežinomybę, jų minčių stiprumas krenta iki 1-2 balų ir jie kaip šiaudo griebiasi net pačios menkiausios garantijos. Finansų magistrai vasarą važiuoja dirbti į Angliją vien dėl to, jog nori „užsikabinti gyvenime“, turėti kažkokių garantijų. Tačiau „užsikabinti gyvenime“ neužtenka, nes labai tikėtina, jog toks „kabėjimas“ truks ilgai. Jei mintys ir tikėjimas yra silpni, jie ir liks silpni. Retai kada „pakabėjęs“ sustiprėja ir eina daryti tai, ką iš tiesų nori. Turimų žinių kiekis dar neparodo minčių stiprumo. Galite būti perskaitę tūkstantį knygų, tačiau tai nereiškia, jog turite vidinės jėgos, o jūsų mintys yra tokios stiprios, kad leistų pasiekti užsibrėžtus tikslus
Jei jums siūlo darbą nurodydami aiškų atlygį, turime 5 balų užtikrintumą. Mes nedvejodami imamės darbo. Kuomet kažką darome savarankiškai, daug priklauso nuo mūsų sąmonės stiprumo. Jei esate garantuotas, jog idėja pavyks, turite klientų, kasdien dirbate, viskas klostosi palankiai – sąmonės stiprumas ir (pasi)tikėjimas aukštesni. Jei pradedate kažkokią naują veiklą, nesate užtikrintas, (pasi)tikėjimas mažesnis. Jei greitų rezultatų nėra, ima kankinti abejonės, ar verta toliau investuoti savo laiką ir energiją. Galbūt vertėtų užsiimti kažkuo kitu? Dėl nesėkmių jūsų mintys gali kristi iki 2 balų, tuomet jūs pradedate dar labiau abejoti savo veiksmais. Jei mintys ir toliau silpnės, galiausiai liausitės darę tai, ką darėte.
Nuo minčių stiprumo priklauso ir pardavimų rezultatai. Tarkime, esate atsakingas už įmonės eksportą. Jei mintys silpnos, niekuomet nepasieksite gerų rezultatų. Silpnos mintys reiškia, jog nepilnai (pasi)tikite tuo, ką parduodate, savo gebėjimais, nejaukiai jaučiatės bendraudamas, nemokate susikaupti darbui.. Stiprios mintys reiškia, jog (pasi)tikite savo planais, kasdien priimate sprendimus, jūsų ryžtas persiduoda kolegoms. Prisiminkime, jog mintys turi būti tokios stiprios, kad generuotų sprendimus. Jei nesate šioje fazėje, turite pašalinti visas priežastis, trukdančias ją pasiekti.
Atsikratykite visų abejonių, kurios silpnina (pasi)tikėjimą. Mintys turi būti geležinės, 5 balų stiprumo. Liaudis sako, jog reikia labai labai norėti ir tada turėsi. Tačiau vienos geležinės minties neužtenka. Kas iš vienos geležinės minties, jei likusios 99 iš kefyro? Užtenka kelių silpnų minčių, kad jos blokuotų daugybę dalykų. Pinigai visuomet atsiranda toje tarpinėje būsenoje tarp materijos ir ne materijos – pasistenkite, kad jūsų mintys ją pasiektų ir joje pasiliktų nepaisant to, kaip klostosi įvykiai.. Atidžiai sekite savo silpnąsias mintis, stiprinkite jas. Pinigai keliauja ten, kur stiprios mintys ir pasitikėjimas.
***
Galima „lipti“ ir po 1/10 balo, nes tai panašiau į gyvenimą. Jūs kažką suprantate, tada dar kartą tai patvirtinate, jūsų tikėjimas iš 3.5 keičiasi į 3.6 ir t.t. Kiekvienai dešimtajai pasiekti neužtenka vien tik teorinio supratimo, reikia ir praktiškai įrodyti, jog nauja taisyklė ir jūsų įsitikinimas veikia.
Bėda ta, jog dažnai mes patys neleidžiame savo mintims sustiprėti, blokuojame jas. Pvz., vos kažko užsinorime ir iš karto blokuojame savo norą. Tam sunaudojama labai daug energijos.
Ištreniruoti žmogaus intelektą, kad šis uždirbtų pinigus, nėra sunku. Daug sunkiau yra pakeisti įpročius, įveikti baimes, nuolat savimi pasitikėti.
Galiu pasakyti tik tiek, jog 90 procentų tikimybė, kad tos trukdančios priežastys bus emocinės ir / arba pasąmoninės.
Karjera taip pat priklauso nuo jūsų minčių. Kuomet galvojate, jog norėtumėte tapti direktoriumi, įvertinkite minčių stiprumą. Galbūt jums atrodo, jog tai nesąmonė ir taip niekada gyvenime neatsitiks? Vadinasi, jūsų mintys silpnos – 1 balas. Jei galvojate, jog gal taip galėtų nutikti, jūsų tikėjimas jau stipresnis – 2 balai. Jei manote, jog turite žinias, patirtį ir tokį tikslą ruošiatės pasiekti ateityje, suprantate, jog viskas įmanoma ir priklauso nuo paties žmogaus, laukiate, kol tai atsitiks – 3 balai. Galbūt jau perėjote į realių darbų fazę, darote, dirbate, kažkas išeina, kažkas ne, tuomet jūsų minčių stiprumas ir pasitikėjimas, jog esate vertas būti direktoriumi – 4 balai. O jei gimėte vadovauti, puikiai susitvarkote su darbu, jums net nekyla dvejonių, ar galėtų viskas būti kitaip, jūsų minčių stiprumas – 5 balai.
Dar vienas pavyzdys. Įsivaizduokite patobulintą trikampį, kurio kampai – veiksmai, rezultatai įsitikinimai. Kartais veikdami mes neužkylame į kalną, mūsų įsitikinimams trūksta jėgos ir stiprumo. Mes vėl grįžtame atgal tam, kad pakeistume savo įsitikinimus, bet tai stiprumo nesuteikia.
Vien todėl, kad kažko norite, jūsų mintys netaps geležinėmis. Toks gali būti nebent noras. Ką tuomet daryti, kad latentiniai norai pereitų į aktyvumo fazę? Jei jūs turite tik tikslus ir šalia tikslų negalite pažymėti nei vieno veiksmo ar sprendimo, kurį būtumėte padaręs, toks noras yra pasyvus.
Kai jūs sudarėte savo pardavimų planą, tai buvo vien tik mintys. Jei mintys silpnos, jūs taip ir neprieisite prie sprendimų tam planui įgyvendinti. Jei mintys stiprios, jūs priimate sprendimus. Pavyzdžiui, atvykus stambiam klientui, kuris gali nupirkti daug prekių, su juo bendraujate, pristatote tai, ką turite. Jūs esate fazėje.
Dėl pastangų jūsų mintys ir tikėjimas, visas galvojimas apie pinigus turi būti geležinis, daug stipresnis už pačius daiktus. Pinigų uždirbimas – tai sąmonės kova prieš materiją. Tai tarsi stebuklas, nes mintis, pasiekusi konkrečią stadiją, tampa daiktu. Mintis ir daiktas nėra statiški. Daiktai kinta, vieni daugiau, kiti mažiau. Skulptūra nesikeičia kelis šimtus metų, o kiaušinio ar pieno struktūra per kelias dienas visiškai pakinta. Mintys taip pat yra kintančios ir keičiančios savo struktūrą. Pasitikėjimas savimi gali būti silpnas, gali būti stiprus. Yra tarpinė erdvė, kur idėjos virsta daiktais. Priėmus sprendimą, idėja įgauna jėgą. Kuo daugiau sprendimų daroma, tuo didesnę jėgą (ir balų skaičių) mintys įgyja ir tada realizuojasi.
Tai – stebuklinga erdvė, aš ten praleidžiu per mažai laiko. Jei nori būti turtingas, turi gyventi pardavimų erdvėje.
Kas yra stipriau, kas nugalės? Štai klausimas. Ar mano tikėjimas, jog galiu įgyvendinti kažkokią idėją, ar ne. Visa, kas trukdo sąmonei tuo tikėti, yra nuo praturtėjimo mus stabdančios priežastys. Jūsų mintys, jog uždirbsite, realizuosite savo planus, turi būti geležinės ir jums reikia šalinti viską, kas trukdo taip galvoti. Geležis taip pat išbandoma dideliu karščiu, kol tampa stipria.. Taip pat yra ir su jūsų sąmone.
Paskutinis pavyzdys – pinigai akcijų biržoje. Kas buvo padaryta? Nieko. Tai protingos, greitos, geležinės mintys. Mintys virto pinigais. Kuomet perkame, kažkuriuo metu silpnas noras turėti, virsta stipriu.