Vieni gyrė už prekių gausą, kiti peikė už prastą aptarnavimą - nuo šiol nei vieni, nei kiti tenesivargina skleisdami žodinę reklamą - viską namams ir sodui pardavinėjęs prekybos centras „Bauhof“ uždarytas visoje Lietuvoje, įskaitant ir Alytų.
Gandai pasitvirtino
Apie prekybos centro uždarymą po penkerių darbo metų prabilta jau seniau, Alytuje sklandę gandai pasitvirtino. „Bauhof“ centrinis biuras šios savaitės pradžioje nesiteikė jų nei paneigti, nei patvirtinti. Burbulas sprogo ketvirtadienį klientams ant durų išvydus užrašą, jog prekybos centras uždaromas. Tiesa, daugelis pyko ne todėl, kad durų jis nebepravers, o kad didžiajame plakate skelbiama 35 proc. nuolaida iki pat lapkričio pabaigos, tačiau durys taip ir neprasiveria.
UAB „Bauhof LT“ yra antrinė „Bauhof Group AS“ bendrovė Lietuvoje. Vilniaus apygardos teismui praėjusią savaitę ji pateikė prašymą dėl įmonės restruktūrizavimo, taip siekiant sutvarkyti skolas ir išvengti bankroto. Tokį prekybos centro likimą lėmė nuolat augantys bendrovės nuostoliai. Registrų centrui pateiktos ataskaitos duomenys rodo: 2012 metais jie siekė 7,973 mln. litų, o 2011 metais – 10,118 mln. litų.
Įmonės vadovai neslepia nusprendę, kad dėl tokios finansinės padėties tęsti verslą su penkiomis parduotuvėmis ir esamu verslo modeliu Lietuvoje būtų neteisingas sprendimas. Todėl mūsų šalyje veikusios penkios „Bauhof“ parduotuvės – Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje ir Ukmergėje – uždarytos.
„Mes patyrėme 19 milijonų eurų (apie 70 mln. litų) nuostolį Lietuvoje ir dėl to turime rasti sprendimą, leisiantį nepatirti dar daugiau nuostolių. Restruktūrizavimo procesas vyksta: mes restruktūrizuojame savo skolas ir keičiame verslo modelį. Po mėnesio matysime, ar šis procesas leis atidaryti kai kurias parduotuves, ar ne. Derybos tokioje situacijoje niekada nėra lengvos ir gali užtrukti“, – pranešime spaudai cituojamas „Bauhof Group AS“ generalinis direktorius Martas Vau.
Kadangi visi reikalingi susitarimai dar nepriimti, vis dar neaišku, ar parduotuvių darbas bus atnaujintas ir kada to tikėtis. Anot „Bauhof LT“ generalinio direktoriaus Patricijaus Raukčio, nėra aišku, ar kompanijai pavyks išvengti bankroto: „Mes siekiame rasti sprendimą, leisiantį visoms šalims prarasti kaip įmanoma mažiau.“
Ieškos nuomininkų
Pastatą valdančios bendrovės „Alytaus valda“ bendraturtis Nerijus Čaplikas teigė apgailestaujantis, kad, tiek investavę į Lietuvos rinką, šie „žaidėjai“ turėjo pasitraukti: „Apmaudu, kai, penkerius metus dirbę, savą klientūrą turėję, jie priversti trauktis. Į Lietuvą jie atėjo ne pačiu palankiausiu krizės metu, ir patirti 19 milijonų eurų nuostoliai lėmė tolesnius vadovų sprendimus.“
Nuomos sutartis buvo sudaryta penkiolikai metų, ją nutraukus anksčiau taikoma sankcija – nuomininkas įsipareigoja mokėti pusės metų nuomą.
7200 kv. metrų pastatas statytas pagal „Bauhof“ pageidavimus, todėl rasti kitus nuomininkus bus išties nelengvas darbas. „Jau vedamos derybos su tokiais centrais kaip „Ermitažas“, „Moki – veži“ (jo vieta mūsų mieste itin nepatogi), vienu didžiausių Rytų Lietuvos prekybos tinklų „Bikuva“, kalbėsimės net ir su „Senukais“. Žvalgomės į kaimynų lenkų valdomą „Obi“. Jiems tai būtų pirmas žingsnis į Lietuvos rinką“, – planus išduoda N.Čaplikas.
Neatmetama galimybė čia įsikurti ne vienai, o kelioms smulkioms įmonėms ar net steigti atstovybes, kurioms reikia didelių patalpų strateginėje vietoje.
Estijoje 2012 metais „Bauhof Group AS“ pardavimas augo 10 proc. – iki 74,6 mln. eurų, o veiklos pelnas siekė 3,5 mln. eurų. „Bauhof“ Estijoje valdo 12 parduotuvių. Kompanijoje dirba daugiau nei 450 žmonių.