Didžiausios sėkmės paslaptys – klausyti, ką kalba kiti, pripažinti, kai klystate, prisiminti aplinkinių vardus – atrodo paprastos, bet ne visi tuo pasinaudojame.
16 mln. tiražu išleistoje knygoje „Kaip daryti įtaką žmonėms“ pateikiama daugybė panašių patarimų. Pristatome jums keletą įtakos darymo paslapčių.
Pirmiausia ir visada: šypsokitės
Šypsena pašnekovui visada praneš, kad jis jums patinka ir džiugina. Abrahamas Lincolnas yra pasakęs, kad „dauguma žmonių yra tiek laimingi, kiek sugeba save tuo įtikinti“.
Atsiminkite aplinkinių vardus
Dažną žmogų savas vardas domina labiau nei kiti pasaulio vardai kartu sudėjus. Bet prisiminkite, kad kreipimasis į kitą vardu yra didžiausias komplimentas. O užmirštas ar sumaišytas vardas – didžiulė nepagarba.
Būkite nuoširdus ir sąžiningas
Vienas pirmųjų amerikiečių, uždirbusių daugiau nei milijoną dolerių per metus, buvo Charlesas Schwabas. 1921 metais jis tapo JAV plieno kompanijos prezidentu. „Manau, mano sugebėjimas įžiebti kitiems entuziazmą yra geriausia mano savybė. Geriausia žmoguje ugdyti nuoširdumą ir sąžinę“, – pasakė jis.
Visi mėgsta juos dievinančius žmones
Susidomėjimo kitu žmogumi demonstravimas leis jums užmegzti draugystę ir įmonėje padidins jūsų klientų skaičių.
Suminkštinkite kitus pagyromis
Visada smagiau išgirsti blogus dalykus prieš tai sulaukus keleto pagiriamųjų žodžių.
Blogiausia yra sužlugdyti žmogaus ego
„Neturiu teisės sakyti ar daryti tai, kas sumenkins žmogų jo paties akyse, – yra sakęs Antoine'as de Saint Exupery. – Svarbiausia, ne ką aš manau apie jį, o ką jis pats mano apie save. Smukdyti žmogaus orumą yra nusikaltimas.“
Leiskite kitiems pajusti jų savivertę
Jūs norite pagarbos iš tų, su kuriais bendraujate, norite būti pripažintas, norite jausti esantis svarbus mažame savo pasaulėlyje. Nerašyta tiesa – to nori kiekvienas žmogus.
Pradėkite pokalbį nuo dalykų, dėl kurių sutariate
Kitą kartą, kai norėsite kam nors pasakyti, kad jis neteisus, prisiminkite Sokratą ir pirmiausia pradėkite nuo klausimų, kuriais sutariate.
Pripažinkite savo klaidas
Tik kvailys bando ginti savo mintis net žinodamas, kad jos neteisingos.
Priverskite žmogų manyti, kad jūsų mintis kilo jam
Aklas bandymas kitiems įpiršti savo nuomonę yra blogai. Ar ne protingiau dalyti patarimus kitiems, kad jie pamanytų, kad protingoji mintis kilo jiems patiems?
Pažvelkite į dalykus iš pašnekovo pusės
Prieš prašydamas kieno nors pirkti jūsų produktą ar paremti sustokite, užsimerkite ir paklauskite savęs, kodėl jis ar ji norėtų tai daryti. Tai užtruks, bet išvengsite priešų ir pagerinsite savo rezultatus.