Pajamų suma, prarasta nuo sausio iki gegužės, yra „daugiau nei tris kartus didesnė už per 2009 metų pasaulinę finansinę krizę patirtus nuostolius“, – sakoma Madride įsikūrusios Pasaulio turizmo organizacijos pranešime.
Tarptautinių atvykstančių turistų skaičius per šį laikotarpį sumažėjo 300 mln., arba 56 proc., nes apribojimai, įvesti siekianti suvaldyti COVID-19 plitimą, pakenkė kelionių sektoriui.
„Šie naujausi duomenys aiškiai parodo, kad svarbu atgaivinti turizmą, kai tik tai bus saugu padaryti. Dėl dramatiško tarptautinio turizmo srautų sumažėjimo kyla pavojus milijonų žmonių pragyvenimo šaltiniui“, – teigė agentūros generalinis sekretorius Zurabas Pololikashvilis.
Nors kai kuriose pasaulio vietose turizmas pamažu atsigauna, JT agentūra perspėjo, kad sektorius susiduria su rimta „neigiamo poveikio rizika“, pavyzdžiui, jei viruso plitimas atsinaujins ir dėl to „daugumoje turizmo vietų“ gali būti įvesta naujų ribojančiųjų priemonių, kelionių apribojimų ir gali būti uždarytos sienos.
JAV ir Kinija, kurios yra pagrindiniai tarptautinių turistų šaltiniai, vis dar „stovi“.
JT agentūra gegužę prognozavo, kad dėl koronaviruso tarptautinių turistų srautai 2020 metais gali sumenkti nuo 60 iki 80 procentų.
2019 metais tarptautinių turistų srautai išaugo 4 proc. iki 1,5 milijardo. Dažniausiai turistai rinkosi Prancūziją, Ispaniją ir JAV.
Paskutinį sykį tarptautinių turistų srautai mažėjo 2009 metais. Tuomet dėl pasaulinės ekonomikos krizės į kitas šalis vykusių turistų skaičius sumenko 4 procentais.