„Tam yra suplanuota lėšų biudžete, kad jeigu kartais to reikėtų, tam lėšų yra“, – pirmadienį LRT sakė ji.
Vyriausybės vadovės teigimu, tam biudžete rezervuota iki 300 mln. eurų.
„Manau, kad tokios sumos nereikėtų, įvertinus tai, kiek išleidome verslo paramai ir prastovoms per patį giliausią karantiną šių metų pradžioje“, – tvirtino I. Šimonytė.
Pasak premjerės, jeigu reikėtų skelbti visuotinį karantiną, jis būtų trumpas, bet labai griežtas.
„(...) sakyčiau dviejų-trijų savaičių laikotarpis, per kurį būtų galima naudotis tik būtiniausiomis paslaugomis, tik būtiniausiomis parduotuvėmis, kad būtų nutrauktos viruso grandinės ir šiek tiek sumažintas spaudimas sveikatos sistemai“, – sakė I. Šimonytė.
Ji teigė, kad teikti pagalbą verslui jau išmokta per ankstesnius karantinus.
Vyriausybė planuoja parlamentu pateikti atitinkamus sprendimų projektus dėl paramos teikimo.
„Jeigu tai yra trijų savaičių laikotarpis, tai tikrai nėra kažin kokie milžiniški pinigai. Įstatymą Seimui, kad būtų galimybė įjungti esant reikalui prastovų mechanizmą ir paskui jį išjungti, pasibaigus karantinui, Vyriausybė tikrai pateiks“, – sakė premjerė.
„Ar reikės kitos verslui paramos, panašios į tą, kuri mokėta, kai karantinas buvo pusmetį ir kai kalbėjome tikrai apie realius apyvartų kritimus? Sakyčiau, kad gali reikėti kokio nors tarpinio varianto. Dabar ministerijos tai vertina. Galbūt fiksuotų kaštų kažkokios kompensacijos, nes tai yra gana trumpas laikas“, – svarstė Vyriausybės vadovė.
Vyriausybė yra nusprendusi griežtus ribojimus įvesti tuo atveju, jeigu lovų užimtumas ligoninių reanimacijos skyriuose pasiektų 240 lovų.
Statistikos departamento duomenimis, ligoninėse šiuo metu gydomas 1161 COVID-19 sergantis pacientas, 110 iš jų – reanimacijoje.