Pasak Prekybos departamento, bendras prekybos atotrūkis padidėjo 103 mlrd. JAV dolerių nuo 2021 metų iki 948,1 mlrd. JAV dolerių pernai, skatinamas įvairių prekių importo, pradedant žalia nafta ir baigiant farmacijos ar namų apyvokos produktais.
Tai yra didžiausias deficitas nuo 1960-ųjų.
Analitikai pažymi, kad prekyba praėjusiais metais buvo BVP augimo svyravimo veiksnys, sulėtėjęs pirmaisiais 2022 metų mėnesiais, bet vėliau įgavęs pagreitį.
Prekybos departamentas pranešė, kad gruodį prekybos deficitas išaugo 6,4 mlrd. JAV dolerių iki 67,4 mlrd. JAV dolerių.
Lapkričio–gruodžio mėnesiais JAV importas išaugo 4,2 mlrd. JAV dolerių, pasiekdamas 317,6 mlrd. JAV dolerių dėl didesnių išlaidų plataus vartojimo prekėms, tokioms kaip mobilieji telefonai ir kitos namų apyvokos prekės, taip pat transporto priemonės.
Gruodį eksportas sumažėjo 2,2 mlrd. JAV dolerių iki 250,2 mlrd. JAV dolerių, stabdomas sumažėjusių prekių, pavyzdžiui, pramonės prekių ir medžiagų, siuntų.
2022 metais deficitas su Kinija padidėjo 29,4 mlrd. JAV dolerių iki 382,9 mlrd. JAV dolerių.
Visgi praėję metai taip pat buvo pirmas kartas nuo 2019-ųjų, kai Jungtinės Valstijos iš Europos Sąjungos importavo daugiau prekių nei Kinija.
Analitikai mano, kad tam įtakos turėjo griežta Pekino COVID-19 politika ir koronaviruso protrūkiai, kurie praėjusiais metais paveikė šalies ekonomiką, bei komercinės veiklos suaktyvėjimas kituose regiuonuose, šalims atsigavus nuo pandemijos.