Po 20 valandų trukusių svarstymų Atstovų rūmams pavyko susitarti dėl galutinio naujos finansinės reformos plano.
Įstatymo projektą Barackui Obamai tikimasi pateikti jau liepos 4-ąją. Tai – didelė prezidento, dabar viešinčio Toronte rengiamame G-8 ir G-20 susitikime, kuriame deramasi dėl bendrų taisyklių kovojant su krize, pergalė.
Naujasis projektas radikaliai keičia finansinių operacijų reguliavimo reikalavimus ir smarkiai apsunkina Wallstreeto gyvenimą. Naujasis įstatymas numato sukurti stiprų finansinių paslaugų vartotojų apsaugos biurą bei nustato reguliavimą sritims, kurios anksčiau buvo paliktos finansininkų nuožiūrai.
„Prireikė krizės, jog galų gale galėtume tai padaryti“, - pareiškė Senato bankininkystės komiteto vadovas Christopheris Doddas.
Įstatymas palies ir vidutinės klasės atstovus, mėginančius derėtis dėl paskolos būstui, ir finansų ministrus, besiderančius dėl tarptautinio reguliavimo režimo.
Įstatymas priimtas šaliai stengiantis kovoti su dideliu nedarbu bei įsiskolinimais, bankininkams gaunant didelius pelnus ir augant gyventojų priešiškumui bankų gelbėjimui. B. Obamos administracija, derindama pozicijas buvo atsidūrusi tarp dviejų ugnių - stipraus finansininkų, kurie baiminasi prarasiantys milžiniškus pelnus, bei visuomenės, suerzintos krizės bei aiškėjančių bankų manipuliacijų, spaudimo.
Diskusijos dėl finansų reformos tęsiasi jau metus. Respublikonai kaltina B. Obamą besinaudojant krize ir mėginant riboti finansines operacijas, kurios neturėjo nieko bendra su krize. Įstatymo projektas Senate buvo blokuotas kelis kartus.
Įstatyme numatyta žymioji Volcker taisyklė (pagal buvusio iždo sekretoriaus ir dabartinio B. Obamos patarėjo Paulo Volckerio pavardę), apribojanti bankų galimybę gauti pelną iš prekybos iždo apsaugotais indėliais. Be to, į rizikingus fondus bus galima investuoti ne daugiau 3 proc. bankų turimo turto vertės.
B. Obamos teigimu, priėmus šiuos įstatymus "Wallstreetas taps atsakingu".