Šiuo metu pieno supirkimo kainos yra kritusios, o konkurencija Europos Sąjungoje yra milžiniška, tad reikia labiau stengtis, kad išsilaikytume nelengvomis rinkos sąlygomis, o pieno produktai būtų konkurencingi ne tik kokybe, bet ir kaina. Savo pranešime Europos Komisijos atstovas akcentavo kooperatyvų naudą. Anot jo, būtent kooperuoti ūkiai turi daugiau galimybių išsilaikyti rinkoje ir derėtis dėl aukštesnių pieno supirkimo kainų. „Pieno gamyba augs ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje, taip pat bus suvartojama daugiau pieno produktų, ypatingai šie rodikliai turėtų išaugti Azijoje“, – kalbėjo EK atstovas. Jis taip pat pabrėžė, kad Europos Sąjunga ir toliau išliks svarbiu žaidėjas pieno rinkoje.
Anot Z. Somogyjaus, verta atkreipti dėmesį į milžiniškas Japonijos ir Kinijos rinkas, juolab, kad į Japoniją galima bus eksportuoti sūrius. Lietuva turi leidimą eksportuoti į Japoniją pieno produktus, o kitą savaitę Žemės ūkio ministerijos delegacija išvyksta į tarptautinę maisto produktų ir gėrimų parodą „Foodex Japan 2015“, kur bus pristatyti lietuviški produktai. Japonija yra viena iš perspektyviausių Lietuvos eksporto rinkų. 2013 m. žemės ūkio ir maisto produktų eksportas į Japoniją sudarė 11 mln. eurų ir eksporto struktūroje pagal šalis Japonija buvo 31 vietoje iš 134 šalių. Per 2014 m. 10 mėnesių maisto produktų eksportas padidėjo 33 proc. palyginti su 2013 m. tuo pačiu laikotarpiu, net 3,7 karto padidėjo nugriebto pieno miltų eksportas ir 57 proc. – sraigių eksportas. Japonija yra ketvirta pasaulyje maisto importuotoja.
Į pieno gamintojų suvažiavimą atvykęs Europos Komisijos atstovas Lietuvos ūkininkus užtikrino, kad Europos Komisija neketina pradėti jokių dvišalių derybų su Rusija dėl embargo atšaukimo.