„Vyriausybė prašo paaiškinimų dėl „Ariston Thermo Group“ nacionalizavimo klausimo“, – socialiniame tinkle „X“ (buvusiame „Twitter“) pranešė užsienio reikalų ministras Antonio Tajani.
Jis teigė paprašęs Italijos užsienio reikalų ministerijos aukščiausio rango pareigūno iškviesti Rusijos ambasadorių.
„(Dirbame) taip pat su Briuseliu, kartu su Vokietija“, po to, kai buvo nusitaikyta ir į „Bosch“, sakė jis.
Kitoje žinutėje A. Tajani pažymėjo, kad kalbėjosi su „Ariston“ aukščiausiais vadovais, ir pridūrė, kad Roma „palaiko įmones ir yra pasirengusi jas ginti visose tarptautinėse rinkose“.
Apie šį Kremliaus žingsnį buvo paskelbta penktadienį paviešintame Rusijos valdžios potvarkyje, kurį jau pasirašė prezidentas Vladimiras Putinas.
Pagal jį, „Ariston“ įmonių Rusijoje – „Ariston Thermo Rus“, kurią valdo „Ariston Holding NV“, ir „BSH Household Appliances“, kurią valdo „BSH Hausgerate GmbH“, – 100 proc. akcijų kontrolė perduodama „Gazprom Household Systems“ – „Gazprom“ patronuojamajai įmonei.
Po įsiveržimo į Ukrainą Maskva perėmė daugelio Vakarų bendrovių, visų pirma Prancūzijos jogurtų gamintojos „Danone“ ir Danijos alaus daryklos „Carlsberg“, patronuojamąsias įmones Rusijoje, nors tokį perėmimą ji vadina „laikina valdymo kontrole“.
Šiais veiksmais Maskva reagavo į Vakarų sankcijas Rusijos bendrovėms.
Vakarų pareigūnai ir kai kurios bendrovės pasmerkė Maskvos vykdomą privačios nuosavybės „nacionalizavimą“.